Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Fotogalerie

Fotografie z vyhodnocení destilátů - komise zasedaly dne 1. dubna 2017

(foto Bc. Tomáš Bříza - náš osvědčený fotograf. Uvažujeme, že mu dáme někdy diplom za kvalitu fotek wink).

    Vlevo komise č. 1 - vyhodnocovala likéry. Ačkoliv předsedou
    byl chlap, komise byla sestavena především z žen. 
   Vyhodnotily 11 vzorků - je to však složitá kategorie, kde se
   hodnotí především dle kritéria - "chutná - nechutná".

  

 

 

 

 

 

Vpravo je komise č. 7 - hodnotili slivovice v základním kole. Tři nejlepší vzorky poslali do finále. Bylo to "těžké" rozhodování.

   Ani komise č. 7 (vlevo) to neměla letos tak jednoduché.
   Předseda je odborník na hruškovice, které právě hodnotí.
   Z této komise vzešla vítězná hruškovice, která nakonec
   získala i titul šampióna.

 

 

Dvě komise k nám přijely i ze vzdále- ných míst. Vpravo člen komise mira- belek pan Lubomír Karafiát st., který má velké zkušenosti z koštu "Mostkovické kaléšek" v Mostkovicích (u Prostějova).
Dole je člen komise č. 10 z Třebíče. Byl sice u nás jako "nováček", ale pod vedením předsedy si vedl velmi dobře, a kategorii rynglovic vyhodnotili opravdu kvalitně. Taktéž hodnotili pálenku z černého bezu, a tam si vedli ještě lépe, protože umístili můj destilát na první místo, hi,hi.

 

       Všechny získané body se musely řádně zapsat do výsledkových listin. Hodnotilo se jako vždy dvaceti bodovou stupnicí. V základním kole však může vystavovaný destilát získat maximálně 19 bodů.

        Komise a organizátoři si však vyhrazují právo na subjektivní názor v hodnocení. Proto se v některých případech nemusí ohodnocení shodovat s Vaším názorem .
 

 

 

 


          

 

Fotografie z Koštu pálenek

   Tak jako loňský, i letošní rok, obdržely diplom za vynikající destilát všechny pálenky, které získaly 16 a více bodů (diplomy vlevo). První tři místa dostala i sportovní pohár. Počet oceněných, a tím pádem spokojených vystavovatelů, stoupl téměř o třetinu (viz foto dole). Vždyť to byly opravdu dobré pálenky. 

 

 

 Košt pálenek není záležitostí jen pro muže, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na své si přijdou i ženy (viz dvě fota níže). Ty sice ochutnávaly nejvíce likéry, ale i slivovičku nebo třešňovičku si daly taky rády. Odposlechl jsem, že si celou akci velice pochvalovaly. Za to jsme moc a moc rádi. Děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 


Letos na Koštu zajistily kulturní program "malé" Kosatky (foto vlevo níže) a Mažoretky (foto vpravo níže) ze střediska volného času DÓZA Velké Meziříčí. Vystoupení se líbilo a aplaus měly veliký.

 

V další části kulturního vystoupení nám předvedli své bojové umění "holou rukou" Karatisté ze Sokola Velké Meziříčí. V první části vystoupily rovněž děti, které poté vystřídali 3 dospělí sportovci. Prát bych se s nimi nechtěl.
 

 

 

 

 

    Celé odpoledne nás doprovázela naše oblíbená kapela Akordeon Band Vysočina. Bez ní bychom si ani nedokázali náš Tradiční košt pálenek představit. Nakonec rozezpívají a roztančí mnoho hostů.
 

     Vraťme se však k vítězům za vystavované destiláty. Absolutní vítězství, a tedy titul "Šampióna výstavy" získal pan Častulík z Velké Bíteše za svoji hruškovici Williams. Cenu (ozdobnou láhev naplněnou slivovicí) a diplom (foto níže) předala jedna z organizátorek jeho manželce.

 

 

 

  Mnoho diplomů získal rovněž pan Skryja z Laviček (foto níže). Kdybychom dávali cenu za nejlepší kolekci, určitě by ji získal. Celkem obdržel 4 ocenění za destiláty a dokonce první místo za výborný likér z černého rybízu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete na stránkách Tradiční košt pálenek. Rajče.idnes.cz

Pro odkaz klikni zde

 

TOPlist