Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

 Výsledková listina 2010

 

Průběh a výsledky hodnocení:

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu 17. 4. 2010 od 14 hod. K hodnocení zasedlo 7 komisí v celkovém počtu 21 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí, která byla vytvořena dle Ing. Jána Baloga (vytvořil ji pro vizovický košt). Posuzovalo se podle vzhledu (čistoty), vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Komise byly složeny především z majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic, z členů Unie destilaterů, ale i dalších členů, kteří již v minulosti domácí pálenky vyhodnocovali. Dále byly komise doplněny "nováčky",  kteří byli doporučeni členy komisí z minulých ročníků.                                                                                                                                  
Členové komisí vyhodnotili celkem 125 vzorků od 46 vystavovatelů. Pálenky pocházely z 19ti různých pálenic.

 

Složení hodnotících komisí

 

komise

předseda

1. člen

2.člen

 

1.

Radovan Škoda

Mgr.Bohdana Břízová

Josef Rajm

 

2.

Stanislav Caha

Zdenek Haller

Ing. Jan Buczyk

 

3.

Stanislav Marek

Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D.

Aleš Svoboda

 

4.

Věra Bojanovská

Zdenek Ambrož

Ing. Miloš Prášek

 

5.

Karel Eliáš

Květa Štěpánková

Josef Krča

 

6.

Jitka Marková

Jaroslav Súkup

Leoš Havlát

 

7.

Jiří Skryja

Václav Ďásek

Ing. Vladimír Hladík

 

Komise 1 hodnotila pálenky ze švestek    - 17 vzorků
Komise 2 hodnotila pálenky ze švestek
    - 17 vzorků
Komise 3 hodnotila pálenky ze švestek
    - 16 vzorků
Komise 4 hodnotila pálenky z hrušek
        - 25 vzorků
Komise 5 hodnotila pálenky z meruněk a ostatního ovoce
    - 5 + 13 vzorků
Komise 6 hodnotila pálenky z černého bezu, třešní a višní
    - 5+6+5 vzorků
Komise 7 hodnotila pálenky z jablek
            - 16 vzorků

 
 
 
 
 
 
 

Odborné komise hodnotily  v devíti kategoriích:
        a)    nejllepší slivovice
        b)    nejlepší meruňkovice
        c)    nejlepší černý bez
        d)    nejlepší třešňovice
        e)    nejlepší hruškovice
        f)    nejlepší vzorek z ostatního ovoce
        g)    nejlepší jablkovice
        h)    nejlepší višňovice
        ch)    šampión výstavy - absolutní vítěz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komise č. 1 vybrala ze vzorků č. 2, 6, 8, 10, 13, 15, 19, 21, 25, 29, 31, 34, 37, 40, 42, 45 a 48 tři nejlepší slivovice,  rovněž tak komise č. 2 ze vzorků č. 3, 5, 9, 12, 16, 18, 22, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 41, 44, 47 a 50,
a komise č. 3 ze vzorků č. 1, 4, 7, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 28, 32, 35, 38, 43, 46 a 49.
Tři nejlepší vzorky slivovic z každé komise postupovaly do semifinále v kategorii slivovice - celkem 9 vzorků.
Z každé kategorie dle písm. a) až h) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě.
Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

 

Srdečně děkujeme všem členům vyhodnocovacích komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci. Dále děkujeme Obecnímu Úřadu v Kozlově za poskytnutí prostor a drobného materiálu potřebného k realizaci tohoto koštu pálenek. Děkujeme mediálním partnerům: týdeník Velkomeziříčsko, Horácké noviny, Internetové noviny VM,  České noviny.cz/ iRegiony, Vysočina-news.cz, Radio Impuls- internetové zpravodajství iRegiony, Český rozhlas/ Region Vysočina (živé vysílání dne 26. 4. 2010 v 11.00 hodin ).    Děkujeme:   Všem vystavovatelům,  kteří dodali do této soutěže vzorky pálenek a bez nichž by se soutěž  v žádném případě nemohla konat. Rovněž děkujeme: Hudební skupině Akordeon Band Vysočina, která se stará o příjemný poslech a skvělou zábavu na dnešním Kozlovském koštu pálenek.

 
 
 

VÝSLEDKY

 

ŠAMPIÓN VÝSTAVY

 
 

vzorek  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

65.

třešně

2009

48,0

neuvedena

Draha

Pavlíková

Vel.Meziříčí

1

18,07

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa

 
 

vzorek  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

65.

třešně

2009

48,0

neuvedena

Draha

Pavlíková

Vel.Meziříčí

1

18,07

 

85.

hruškovice

2010

51,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

2

17,33

 

41.

slivovice

2010

52,0

neuvedena

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

3

16,98

 

103.

broskvovice

2009

51,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

4-5

16,71

 

59.

černý bez

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

4-5

16,71

 

54.

meruňkovice

2009

51,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

6

16,67

 

118.

jablkovice

2009

49,7

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing

Bystřice n.P.

7-8

16,64

 

123.

višňovice

2007

49,9

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing

Bystřice n.P.

7-8

16,64

 

JEDNOTLIVÉ KATEGORIE

 

vzorek  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

komise

 

Kategorie  SLIVOVICE

 

1

švestky

2003

52,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

2

švestky

2008

49,9

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

3

švestky

2010

50,1

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

4

17,06

 

4

švestky

2001

51,0

Velehrad

Vlastimil

Vaněk

Vel.Meziříčí

 

 

 

5

švestky

2009

49,8

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

6

švestky

2009

52,0

Lavičky

Josef

Hrad

Měřín

 

 

 

7

švestky

2009

52,0

Lavičky

Milan

Kališ

Svařenov

 

 

 

8

švestky

2009

52,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

 

 

 

9

švestky

2008

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

10

švestky

2009

51,0

Velehrad

Vlastimil

Vaněk

Vel.Meziříčí

 

 

 

11

švestky

2009

55,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

12

švestky

2009

53,0

Lavičky

František

Peksa

Olší n.O.

 

 

 

13

švestky

2007

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

14

švestky

2010

52,0

Židenice

Jiří

Mifka

Brno

 

 

 

15

švestky

2010

55,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

16

švestky

1989

54,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

17

švestky

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

 

 

 

18

švestky

2010

52,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

19

švestky

2010

54,0

Kozlov

Ondřej

Vařeka

H.Libochová

 

 

 

20

švestky

2009

50,0

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

3

17,28

 

21

švestky

2007

49,8

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

8

16,17

 

22

švestky

2009

50,0

Krásněves

Libor

Doležal

Krásněves

 

 

 

23

švestky

2010

52,0

Kozlov

MUDr.Zuzana

Moravusová

N.Telečkov

 

 

 

24

švestky

2010

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

25

švestky

2009

54,0

Kozlov

Ondřej

Vařeka

H.Libochová

5

16,72

 

26

švestky

2009

54,0

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

 

27

švestky

2010

51,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

 

28

švestky

2006

52,0

Kozlov

MUDr.Zuzana

Moravusová

N.Telečkov

6

16,61

 

29

švestky

2008

52,0

Kozlov

MUDr.Zuzana

Moravusová

N.Telečkov

 

 

 

30

švestky

2009

53,0

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

 

 

 

31

švestky

2009

52,0

Vel.Bíteš

Vojtěch

Komínek

Os.Bitýška

 

 

 

32

švestky

2009

53,0

Drnovice

Jana

Ptáčková

Luleč

 

 

 

33

švestky

2009

51,0

Kozlov

Ladislav

Balabán

Kozlov

 

 

 

34

švestky

2009

52,0

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

 

 

 

35

švestky

2010

49,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

9

15,94

 

36

švestky

2009

52,0

Hrušky u Bv.

Jiří

Nejezchleba

Brno

 

 

 

37

švestky

2009

53,0

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

38

švestky

2009

52,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

39

švestky

2009

49,0

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

 

 

 

40

švestky

2009

55,0

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

 

41

švestky

2010

52,0

neuvedena

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

1

18,06

 

42

švestky

2008

53,0

Brtnice

Zdenka

Klubalová

Jihlava

 

 

 

43

švestky

2009

52,0

Kozlov

Ing. Jan

Buczyk

Žďár n.S.

 

 

 

44

švestky

2010

51,0

Úsobí

Tomáš

Bříza

Č.Budějovice

 

 

 

45

švestky

2010

51,0

Úsobí

Arnošt

Bříza

Habry

2

17,33

 

46

švestky

2009

52,0

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

 

 

 

47

švest/trnky

2009

49,7

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

48

švestky

1997

55,0

Brtnice

Zdenka

Klubalová

Jihlava

 

 

 

49

švestky

2009

53,0

Kozlov

Aleš

Svoboda

Vel.Meziříčí

 

 

 

50

švestky

2010

52,0

Kozlov

Antonín

Havlát

Vel.Meziříčí

7

16,44

 

Kategorie  MERUŇKOVICE

 

51

meruňky

2009

51,0

Kozlov

Stanislav

Havelka

Vel.Meziříčí

2

14,33

 

52

meruňky

2009

50,0

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

 

 

 

53

meruňky

2009

49,0

neuvedena

Jaroslav

Halm

V.Pavlovice

3

13,66

 

54

meruňky

2009

51,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

1

15,33

 

55

meruňky

2009

52,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

Kategorie  ČERNÝ BEZ

 

56

černý bez

2009

51,0

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

 

 

 

57

černý bez

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

 

 

 

58

černý bez

2009

50,0

Krásněves

Libor

Doležal

Krásněves

3

15,16

 

59

černý bez

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

1

17,66

 

60

č.bez/macer.bob.

2009

50,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

2

17,33

 

Kategorie  TŘEŠNOVICE

 

61

třešně

2009

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

62

třešně

2009

49,0

neuvedena

Miroslav

Svoboda

V.Pavlovice

2

17,00

 

63

třešně

2007

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

3

14,83

 

64

třešně

2005

48,0

Stonařov

Zdenka

Klubalová

Jihlava

 

 

 

65

třešně

2009

48,0

neuvedena

Draha

Pavlíková

Vel.Meziříčí

1

18,00

 

66

třešně

2009

52,0

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

 

 

 

Kategorie  HRUŠKOVICE

 

67

hrušky

2009

55,0

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

 

 

 

68

hrušky

2009

52,0

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

 

 

 

69

hrušky

2009

50,0

Vel.Bíteš

Vojtěch

Komínek

Os.Bitýška

 

 

 

70

hrušky

2009

46,0

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

6-8

16,00

 

71

hrušky

2008

52,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

72

hrušky

2009

53,0

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

73

hrušky

2007

50,0

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

74

hrušky

2009

52,0

Kozlov

Jaroslav

Holub

Kozlov

 

 

 

75

hrušky

2009

52,0

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

 

 

 

76

hrušky

2009

51,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

 

77

hrušky

2007

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

6-8

16,00

 

78

hrušky

2009

52,0

Kozlov

MUDr.Zuzana

Moravusová

N.Telečkov

5

17,00

 

79

hrušky

2010

53,0

Kozlov

Jiří

Svoboda

Vel.Meziříčí

 

 

 

80

hrušky

2008

49,8

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

81

hrušky

2009

52,0

Kozlov

Jan

Prášek

Os.Bitýška

4

17,50

 

82

hrušky

2004

51,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

83

hrušky

2009

50,0

Strážnice

Jaroslav

Stanislav

Strážnice

 

 

 

84

hrušky

2009

52,0

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

3

17,66

 

85

hrušky

2010

51,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

1

18,66

 

86

hrušky

2009

54,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

6-8

16,00

 

87

hrušky

2007

52,0

Kozlov

MUDr.Zuzana

Moravusová

N.Telečkov

 

 

 

88

hrušky

2009

52,0

Kozlov

František

Jura

N.Telečkov

 

 

 

89

hrušky

2009

51,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

 

 

 

90

hrušky

2009

51,0

Lavičky

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

91

hrušky

2009

52,0

Hlinné

Jitka

Marková

Hlinné

2

18,50

 

Kategorie  OSTATNÍ OVOCE

 

92

rybíz

2009

50,0

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

 

 

 

93

mirabelky

2008

51,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

94

pomeranč

2010

53,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

95

pomeranč

2009

50,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

96

čer.rybíz

2009

52,0

Kozlov

Vlastimil

Lunda

Heřmanov

 

 

 

97

mirabelky

2009

51,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

98

čer.jeřáb

2009

52,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

4-5

16,33

 

99

pomeranč

2008

52,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

100

maliny

2009

54,0

Kozlov

Jiří

Horký

Os.Bitýška

2

18,00

 

101

ryngle

2008

52,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

102

čer.jeřáb

2009

50,0

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

4-5

16,33

 

103

broskev

2009

51,0

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

1

19,00

 

104

ryngle

2009

55,0

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

3

16,66

 

Kategorie  JABLKOVICE

 

105

jablka

2009

50,0

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

 

 

 

106

jablka

2009

51,0

Úsobí

Arnošt

Bříza

Habry

 

 

 

107

jablka

2009

54,0

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

108

jablka

2007

49,5

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

109

jablka/dub

2007

46,0

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

 

 

 

110

jablka

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

 

 

 

111

jablka

2009

51,0

Úsobí

Tomáš

Bříza

Č.Budějovice

 

 

 

112

jablka

2000

53,0

Brtnice

Zdenka

Klubalová

Jihlava

 

 

 

113

jablka

2010

55,0

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

5

16,33

 

114

jablka/odr.

2009

49,6

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

115

jablka

2008

53,0

Kozlov

Jiří

Svoboda

Vel.Meziříčí

3

16,83

 

116

jablka

2008

52,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

117

jablka

2009

52,0

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

118

jablka/odr.

2009

49,7

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

1

17,16

 

119

jablka

2009

51,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

4

16,66

 

120

jablka

2009

52,0

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

2

16,83

 

Kategorie  VIŠŇOVICE

 

121

višně

2009

51,0

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

2

12,66

 

122

višně

2009

49,9

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

123

višně

2007

49,9

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

1

16,00

 

124

višně

2009

49,2

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

3

12,33

 

125

višně

2009

49,2

Bystřice n.P.

Ing. Vlastimil

Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

 

TOPlist