Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výsledková listina

 

Výsledky 14. ročníku Tradičního koštu pálenek

ŠAMPIÓN VÝSTAVY
                   
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
129 třešňovice 2016 50 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 1 19,34
                   
VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa (bodování o šampióna)
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
129 třešňovice 2016 50 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 1 19,34
79 hruškovice 2016 52 Lavičky Miroslav Nedomanský Měřín 2 19,22
96 jablkovice 2017 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 3 18,47
47 meruňkovice 2016 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 4 18,31
29 slivovice 2016 51 neuvedena Igor Zelinka Ratíškovice 5 18,22
132 černý bez 2016 49 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 6 18,11
62 vínovice(dub) 2016 50 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 7 16,96
116 citronovice 2016 51 Kozlov Jiří Ambrož Dol.Libochová 8 16,77
151 čer.rybíz-lik. .. .. .. Petr Chytka Vel.Meziříčí   nehodn.
Hodnocení destilátů a likérů proběhlo v sobotu 24. 3. 2018. Zasedlo 8 komisí a členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí. Posuzovalo se podle čistoty, vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Komise byly složeny především z majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic (většinou předsedové), ale i z dalších členů, kteří již v minulosti domácí pálenky vyhodnocovali a umí je ohodnotit. Členové komisí vyhodnotili celkem 163 vzorků od 61 dodavatelů. Pálenky pocházely ze 14 různých pálenic a lihovarů.
Přehled vyhodnocovacích komisí
               
    Komise č. 1               
- jablkovice 21 vzorků 
předseda Jiří Skryja
1. člen Jiří Ambrož
2. člen Mgr. Leoš Havlát
3. člen Ing. Antonín Havlát

    Komise č. 2         
- vínovice 12 vzorků
- třešňovice 7 vzorků

předseda Pavel Mikeš
1.člen Stanislav Caha
2.člen Ing. Vratislav Novotný
    Komise č. 3                
- slivovice 22 vzorků
   (červené bodování)
předseda Ludvík Buk
1.člen Petr Chytka
2.člen Miloslav Vala
   Komise č. 4                  
- slivovice 22 vzorků              (modré bodování)
předseda Radovan Škoda
1.člen Aleš Svoboda
2.člen Josef Rajm
   Komise č. 5                  
- likéry 21 vzorků
předseda Radek Barák
1.člen Jana Buková
2.člen Dana Bernatová
3.člen Alena Chytková

    Komise č. 6
- hruškovice 16 vzorků  
- finále slivovice 8 vzorků

předseda Jiří Horký ml.
1.člen Jiří Trávníček
2.člen Jiří Horký st.
    Komise č. 7       
- ostatní ovoce 22 vzorků
předseda Karel Holík
1.člen Petr Tesař
2.člen Ing. Milan Kuchar
    Komise č. 8   
- meruňkovice 9 vzorků       
- černý bez 11 vzorků
předseda Milada Matoušková
1.člen Petr Matoušek
2.člen Milan Hajný

Komise č. 3 a č. 4 vyhodnotila 22 + 22 vzorků slivovic. Z tohoto základního kola postupovaly do finále první čtyři vzorky z každé komise. Těchto osm vzorků bylo posouzeno jinou nezávislou komisí (komise č. 6), a ta rozhodla o konečném umístění. Proto bodové hodnocení ve finálovém kole je odlišné od základního kola. - viz tabulka níže.

Výsledky v základním kole

poř.č. ovoce rok %lihu pálenice jméno příjmení bydliště pořadí body finále body zákl. kolo
kategorie SLIVOVICE
1 slivovice 2016 54 Jabloňov Miloš Holík Jabloňov 18-19   13,30
2 slivovice 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 13   14,60
3 slivovice 2016 51,5 Bítovčice Jan Vokřínek Bítovčice 21   11,60
4 slivovice 2017 50 Měšín Josef Novák Měšín 22   11,30
5 slivovice 2017 50 Hlinné Jitka Marková Hlinné 17   14,00
6 slivovice 2016 52   Josef Novák Měšín 4-5 19,50 17,30
7 slivovice 2016 52 neuvedena Jaroslav Sobotka Sázava 11   15,50
8 slivovice 2016 53 Kozlov Michal Šváb Kozlov 18-19   13,30
9 slivovice 2016 50 Nárameč Vojtěch Havlíček Vel.Meziříčí 5   17,16
10 slivovice 2017 52 Bítovčice Jan Vokřínek Bítovčice 7   16,16
11 slivovice 2018 53 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 15-16   14,30
12 slivovice 2017 53   Josef Novák Měšín 14   14,50
13 slivovice 2016 51 Os.Bitýška Jiří Horký st. Os.Bitýška 9   16,00
14 slivovice 2014 52 Os.Bitýška Jaroslav Horký Ruda 8   16,10
15 slivovice 2016 52 neuvedena Jaroslav Sobotka Sázava 10   15,80
16 slivovice 2016 50   Josef Novák Měšín 4-5 19,50 18,30
17 slivovice 2017 54 neuvedena Jiří Trávníček Rad.Svratka 12   15,00
18 slivovice 2016 51 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 6   16,50
19 slivovice 2017 54 Mohelno Vojtěch Veleba Kladeruby n.O. 15-16   14,30
20 slivovice 2018 53 neuvedena Rostislav Nuc Melatín 20   12,60
21 slivovice 2016 52 neuvedena Robert Chatrný Kozlov 6 19,33 17,50
22 slivovice 2013 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 2 20,16 18,10
23 slivovice 2017 51 neuvedena Petr Lír Měřín 18   14,67
24 slivovice 2017 52 neuvedena Lubomír Karafiát st. Prostějov 5   16,83
25 slivovice 2018 52 neuvedena Michal Přibyl Rozkoš u H. 9-10   16,17
26 slivovice 2015 53 neuvedena Robert Chatrný Kozlov 7-8   16,33
27 slivovice 2017 50 Hlinné Stanislav  Marek Hlinné 3 20,00 17,67
28 slivovice 2016 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 11   15,83
29 slivov.-trnka 2017 51 neuvedena Igor Zelinka Ratíškovice 1 20,66 17,00
30 slivovice 2016 52 neuvedena Václav Němeček Rozkoš u H. 7-8   16,33
31 sliv-durancie 2015 52 neuvedena Iveta  Daníčková Koryčany 8 18,33 18,33
32 slivov. Hanita 2017 52 neuvedena Miloslav Vala Vel.Meziříčí 14-15   15,17
33 slivovice 2016 51 Kozlov Petr Chytka Vel.Meziříčí 16   15,00
34 slivovice 2016 51 neuvedena Milan Přibyl Třebíč 14-15   15,17
35 sliv.Barrique 2017 52 neuvedena Petr Tesař Třebíč 6   16,67
36 slivovice 2017 50 neuvedena Pavel Lampíř Kojetice 7 19,00 17,00
37 slivovice 2017 51 neuvedena Karel Štěpnička Třebíč 12   15,50
38 slivovice 2017 52 neuvedena Milan Kuchar Třebíč 13   15,33
39 slivovice 2017 51 neuvedena Aleš Fialka Třebíč 9-10   16,17
40 slivovice 2017 52 neuvedena Petr Tesař Třebíč 19   12,50
41 sliv.Dalmazíny 2016 52 neuvedena Miloslav Vala Vel.Meziříčí 17   14,83
42 slivovice 2016 51 neuvedena J. Vavera Stržanov 21   11,33
43 slivovice 2017 50 Znětínek Vratislav Novotný, Ing Znětínek 20   11,67
44 slivovice 2017 52 neuvedena Luboš Bernat Vel.Meziříčí 22   8,67
Kategorie MERUŇKOVICE
45 meruňkovice 2017 51   Josef Novák Měšín 6   14,00
46 meruňkovice 2017 48 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 2   16,50
47 meruňkovice 2013 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 1   17,67
48 meruňkovice 2016 48 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 7-8   11,67
49 meruňkovice 2017 50 neuvedena Lubomír Karafiát st. Prostějov 5   14,17
50 meruňkovice 2016 51 Velká Bíteš Vladimír Častulík Velká Bíteš 9   11,33
51 meruňkovice 2017 53 Bítovčice Libor Průcha Bítovčice 3   16,33
52 meruňkovice 2017 50 neuvedena Milan Hajný Třebíč 7-8   11,67
53 meruňkovice 2018 52 neuvedena Stanislav Caha Bítovčice 4   14,67
Kategorie VÍNOVICE
54 vínovice 2017 51 neuvedena Petr Lír Měřín 4   16,33
55 vínovice 2017 50 neuvedena Jiří Trávníček Rad.Svratka 5-6   16,16
56 vínovice 2017 48 Bítovčice Libor Průcha Bítovčice 10-12   15,16
57 vínovice 2016 48 neuvedena Lubomír Karafiát ml. Prostějov 5-6   16,16
58 vínovice 2017 50 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 7-9   15,83
59 vínov.-Zweigelt 2017 50 Oberfucha-Rak. Petr Mejzlík Krustetten-Rak. 7-9   15,83
60 vínovice 2017 49 neuvedena Jaroslav Sobotka Sázava 7-9   15,83
61 vínovice 2016 48 neuvedena Martin Náhlík Prostějov 3   16,66
62 vínovice (dub) 2016 50 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 1   17,83
63 grappa (sud) 2016 50 neuvedena Vodáci SQ Prostějov 2   17,60
64 víno-grappa 2017 48 Čejkovice Petr Chytka Vel.Meziříčí 10-12   15,16
65 vínov.-muškát 2017 50 Oberfucha-Rak. Petr Mejzlík Krustetten-Rak. 10-12   15,16
Kategorie HRUŠKOVICE
66 hruškovice 2017 50 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 2   16,21
67 hruškovice 2017 50 neuvedena Jitka Sobotková Sázava 12-14   14,00
68 hruškovice 3 2017 50 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 10-11   14,33
69 hruškovice 2017 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 16   10,00
70 hruškovice 2017 50 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 4   16,00
71 hruškovice 1 2017 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 15   13,00
72 hruškovice 2017 50 Os.Bitýška Jiří Horký st. Os.Bitýška 5   15,50
73 hruškovice 2017 51 neuvedena Lubomír Karafiát st. Prostějov 8   15,16
74 hruškovice 2017 52 Lavičky Ondra Skryja Lavičky 6-7   15,33
75 hruškovice 2017 51 neuvedena Josef Novák Měšín 10-11   14,33
76 hruškovice 2017 50 Hlinné Jitka Marková Hlinné 3   16,16
77 hruškovice 2 2017 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 9   14,50
78 hruškovice 2017 50 neuvedena Milan Kuchar Třebíč 6-7   15,33
79 hruškovice 2017 52 Lavičky Miroslav Nedomanský Měřín 1   16,26
80 hruškovice 2017 52 Os.Bitýška Vojtěch Komínek Os.Bitýška 12-14   14,00
81 hruškovice 2017 50 Velká Bíteš Olga Častulíková Velká Bíteš 12-14   14,00
Kategorie JABLKOVICE
82 jablkovice 2017 50 Kozlov Jiří Ambrož Dol.Libochová 9-10   15,75
83 jablkovice 2014 52 neuvedena Luboš Bernat Vel.Meziříčí 6-8   16,25
84 jablkovice 2017 52 Znětínek Vratislav Novotný, Ing Znětínek 18   13,63
85 jablkovice 2017 52 Znětínek   Mittig Stržanov 14   15,00
86 jablkovice 2017 51,5 neuvedena František Kučera Stržanov 12   15,16
87 jablkovice 2016 51 Znětínek Vratislav Novotný, Ing Znětínek 9-10   15,75
88 jablko letní 2017 52 Znětínek Petr Hatos Šlapanov 3   17,00
89 jablko(dřevo) 2016 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 11   15,50
90 jablkovice H 2017 53 Znětínek Petr Hatos Šlapanov 13   15,13
91 jablkovice 1 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 6-8   16,25
92 jablkovice 2017 47 neuvedena Bedřich Daníček Koryčany 21   12,88
93 jablkovice 2017 50 neuvedena Jaroslav Sobotka Sázava 16   14,00
94 jablkovice P 2017 53 Znětínek Petr Hatos Šlapanov 5   16,38
95 jablkovice 2017 50 Znětínek Petr Hatos Šlapanov 19-20   13,25
96 jablkovice 2017 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 1   17,86
97 jablkovice 2017 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 15   14,25
98 jablkovice 2016 50 neuvedena Vodáci SQ Prostějov 4   16,86
99 jablkovice 2 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 2   17,75
100 jablkovice 2016 50 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 6-8   16,25
101 jablkovice 2016 50 neuvedena Igor Zelinka Ratíškovice 17   13,75
102 jablko+malina 2017 51 Hlinné Vratislav Bradáč Žďár n.S. 19-20   13,25
Kategorie OSTATNÍ OVOCE
103 mirabelkovice 2017 50 Úsobí Tomáš Bříza, Bc Čes.Budějovice 14   13,33
104 mirabelkovice 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 7   14,67
105 rynglovice 2016 53   Josef Novák Měšín 15   13,17
106 rynglovice 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 13   13,50
107 rynglovice 2016 50 neuvedena Miloslav Vala Vel.Meziříčí 6   14,83
108 režná 2016 47 neuvedena Iveta  Daníčková Koryčany 4   16,50
109 zubrovka 2016 48 neuvedena Vladimír Kubíček Jednov u Pros. 17-18   13,00
110 malinovice 2016 50 neuvedena Jiří Parkman Citoliby u Loun 8   14,50
111 malinovice 2017 52 Os.Bitýška Jiří Horký st. Os.Bitýška 21   9,50
112 jahodovice 2017 50 neuvedena Milan Hajný Třebíč 3   16,66
113 broskvovice 2009 52 Úsobí Tomáš Bříza, Bc Čes.Budějovice 20   12,67
114 rakytník 2017 52 Lavičky Josef Míčka Bochovice 9-11   14,00
115 pomeranč 2016 45 neuvedena Bedřich Daníček Koryčany 2   16,83
116 citronovice 2015 51 Kozlov Jiří Ambrož Dol.Libochová 1   17,00
117 mrkvovice 2017 50 neuvedena Jitka Sobotková Sázava 5   16,00
118 řepovice 2017 50 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice 16   13,16
119 šípkovice 2015 49 Kozlov Petr Chytka Vel.Meziříčí 22   8,33
120 kdoulovice 2017 53 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 9-11   14,00
121 vánoční 2017 50 Kozlov Petr Chytka Vel.Meziříčí 17-18   13,00
122 černý rybíz 2017 51 neuvedena Miloslav Vala Vel.Meziříčí 9-11   14,00
123 ořech+višeň 2016 48 neuvedena Igor Zelinka Ratíškovice 19   12,91
124 ananas 2011 50 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 12   13,95
Kategorie TŘEŠŇOVICE / VIŠŇOVICE
125 třešňovice 2015 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 5   16,16
126 třešňovice 2017 52 Znetínek Petr Hatos Šlapanov 4   16,83
127 třešňovice 2017 47 Os.Bitýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 7   10,66
128 třešňovice 2016 50 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 2   17,66
129 třešňovice 2016 50 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 1   18,33
130 třešňovice 2016 53 Kozlov Michal Šváb Kozlov 3   17,50
131 třešně+višně 2016 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 6   15,33
Kategorie ČERNÝ BEZ
132 černý bez 2014 49 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 1   17,33
133 černý bez 2017 50 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 5   15,33
134 černý bez 2017 50 Lavičky Vojtěch  Havlíček Vel.Meziříčí 6   13,67
135 černý bez 2017 53 Znetínek Petr Hatos Šlapanov 4   16,17
136 černý bez 2017 52 neuvedena Luboš Bernat Vel.Meziříčí 10   10,50
137 černý bez 2016 47 neuvedena Vodáci SQ Prostějov 8   12,33
138 černý bez 2015 49 Kozlov Petr Chytka Vel.Meziříčí 2   17,17
139 černý bez 2016 51 neuvedena Miloslav Vala Vel.Meziříčí 3   16,50
140 černý bez 2017 51 Kozlov Jiří Ambrož Dol.Libochová 9   11,83
141 černý bez 2017 50 neuvedena Luděk Buk Vel.Meziříčí 11   9,67
142 černý bez 2012 49 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 7   13,50
Kategorie LIKÉRY
143 zahrad. směs 2017     Jiří Krist Ratíškovice 19-20   12,25
144 žal.byl.hořká 2016 35   Jaromír Plodek Kozlov 14-15   14,00
145 horká hruška 2017     Jiří Horký ml. Os.Bitýška 3   16,13
146 angrešt. lik. 2017     Petr Hatos Šlapanov 21   12,00
147 skořička 2017 35   Jaromír Plodek Kozlov 14-15   14,00
148 káva - likér 2017 35 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 17-18   13,50
149 bezinka+káva 2017     Ivo Motyčka ml. Os.Bitýška 17-18   13,50
150 černý rybíz-lik. 2015 30 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 13   14,25
151 černý rybíz-lik. 2017     Petr Chytka Vel.Meziříčí 1   16,88
152 citron.likér       Jitka Marková Hlinné 2   16,25
153 ořechovka 2017     Rostislav Nuc Melatín 8   15,63
154 ořechovka 2016     Vodáci SQ Prostějov 11   14,75
155 ořechovka 2017     Petr Chytka Vel.Meziříčí 16   13,75
156 ořechovka 2016     Jiří Parkman Citoliby u Loun 5-7   15,75
157 višňovka ?     Tomáš Bříza, Bc Čes.Budějovice 12   14,38
158 višňovka 2016     Rostislav Nuc Melatín 5-7   15,75
159 višňový lik. 2017     Petr Hatos Šlapanov 19-20   12,25
160 griotka 2017     Ivo Motyčka ml. Os.Bitýška 9   15,50
161 malinový 2017     Petr Chytka Vel.Meziříčí 5-7   15,75
162 borůvkový 2017     Petr Chytka Vel.Meziříčí 10   15,50
163 černý bez-lik.       Jitka Marková Hlinné 4   16,00

Pozn. Výsledky se ještě budou stále ověřovat a kontrolovat. Do vyhlášení na veřejném Tradičním koštu jsou stále bez záruky.

TOPlist