Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

Výsledková listina 2011

Bylo vyhlášeno a vyhodnoceno osm kategorií a určen šampión:
a) nejlepší třešňovice
b) nejlepší meruňkovice
c) nejlepší vínovice
d) nejlepší slivovice
e) nejlepší jablkovice
f) nejlepší hruškovice
g) Nejlepší černý bez
h) nejlepší vzorek z ostatního ovoce
ch) šampión výstavy - absolutní vítěz

ŠAMPIÓN VÝSTAVY

 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

35

slivovice

2009

52

Kozlov

Ing. Jan

Buczyk

Žďár n.S.

1

18,09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa

 
 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

35

slivovice

2009

52

Kozlov

Ing. Jan

Buczyk

Žďár n.S.

1

18,09

 

13

meruňkovice

2009

50

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

2

17,09

 

63

hruškovice

2009

50

Svitávka

Jiří

Vávra

Letovice

3

16,97

 

69

černý bez

2010

52

Kozlov

Jiří

Horký

Os.Bitýška

4

16,38

 

17

vínovice

2009

51

Mostkovice

Vodáci

SQ

Prostějov

5

16,15

 

52

jablkovice

2009

49,7

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

6

15,97

 

4

višňovice

2010

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

7

15,94

 

78

šípkovice

2010

53

Kozlov

Miloslav

Vala

Vel.Meziříčí

8

15,86

 

Průběh a výsledky hodnocení:
Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu 26.3.2011 od 14 hod. K hodnocení zasedlo 5 komisí v celkovém počtu 17 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí, která byla vytvořena dle Ing. Jána Baloga (vytvořil ji pro vizovický košt). Posuzovalo se podle vzhledu (čistoty), vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Komise byly složeny především z majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic, ale i dalších členů, kteří již v minulosti domácí pálenky vyhodnocovali. Dále byly komise doplněny "nováčky",  kteří byli doporučeni členy komisí z minulých ročníků.
Členové komisí vyhodnotili celkem 84 vzorků od 31 vystavovatelů. Pálenky pocházely z 13ti různých pálenic, včetně zahraničních.

 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

komise

 

Kategorie  TŘEŠŇOVICE / VIŠŇOVICE

 

1.

třešně

2007

50

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

2.

třešně

2009

52

Kozlov

Jiří

Svoboda

Vel.Meziříčí

4

14,30

 

3.

třešně

2009

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

4.

višně

2010

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

1

16,30

 

5.

višně

2009

50,1

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

5

13,50

 

6.

višně

2009

49,9

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

3

14,66

 

7.

višně

2010

49,8

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

2

14,80

 

Kategorie  MERUŇKOVICE

 

8.

meruňka

2008

50

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

9.

meruňka

2009

54

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

10.

meruňka

2007

50

neuvedena

Miroslav

Plhal

Vel.Pavlovice

 

 

 

11.

meruňka

2009

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

2

16,00

 

12.

meruňka

2010

47

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

3

15,00

 

13.

meruňka

2009

50

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

1

16,66

 

Kategorie  VÍNOVICE

 

14.

vínovice

2010

54

Rumunsko

Carol

Jac

Mříč

3

15,75

 

15.

vínovice

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

2

16,62

 

16.

vínovice

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

4

14,62

 

17.

vínovice

2009

51

Mostkovice

Vodáci

SQ

Prostějov

1

17,25

 

Kategorie  SLIVOVICE

 

18.

slivovice

2009

54

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

7

14,00

 

19.

slivovice

2010

54

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

 

20.

slivovice

2008

54

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

21.

slivovice

2010

50

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

22.

slivovice

2010

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

8-9

12,00

 

23.

slivovice

2010

53

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

 

24.

slivovice

1989

50

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

25.

slivovice

2010

52

Čížky

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

2

16,75

 

26.

slivovice

2007

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

27.

slivovice

2009

53

Smrčná

Pavel

Kotan

Světlá n.S.

 

 

 

28.

slivovice

2003

52

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

29.

slivovice

2009

52

neuvedena

Ondřej

Tkadlec

Brno

 

 

 

30.

slivovice

2003

50

Velehrad

Vlastimil

Vaněk

Velehrad

8-9

12,00

 

31.

slivovice

2003

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

5

15,00

 

32.

slivovice

2010

51

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

6

14,25

 

33.

slivovice

2009

52

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

3

15,75

 

34.

slivovice

2010

52

Slovensko

Jaroslav

Súkup

Stará Turá

 

 

 

35.

slivovice

2009

52

Kozlov

Ing. Jan

Buczyk

Žďár n.S.

1

19,00

 

36.

slivovice

2008

50

neuvedena

Miroslav

Plhal

Vel.Pavlovice

4

15,25

 

37.

slivovice

2010

52

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

10

11,75

 

38.

slivovice

2010

55

Bítovčice

Stanislav

Caha

Bítovčice

 

 

 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

Kategorie  JABLKOVICE

 

39.

jablkovice

2011

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

 

 

 

40.

jablkovice

2011

50

Úsobí

Tomáš

Bc. Bříza

Č.Budějovice

 

 

 

41.

jablkovice

2011

50

Úsobí

Arnošt

Bříza

Habry

3

13,85

 

42.

jablkovice

2010

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát ml.

Prostějov

5-9

13,50

 

43.

jablkovice

2010

50

Slovensko

Marián

Kaholek

Č.Budějovice

 

 

 

44.

jablkovice

2010

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

45.

jablkovice

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

2

14,16

 

46.

jablkovice

2007

52

neuvedena

Miloslav

Vala

Vel.Meziříčí

 

 

 

47.

jablkovice

2010

51

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

5-9

13,50

 

48.

jablkovice

2010

50

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

49.

jablkovice

2010

52

Čížky

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

5-9

13,50

 

50.

jablkovice

2004

50

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

 

 

 

51.

jablkovice

2009

49,9

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

52.

jablkovice

2009

49,7

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

1

15,00

 

53.

jablkovice

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

4

13,83

 

54.

jablkovice

2010

51

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

5-9

13,50

 

55.

jablkovice

2010

52

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

 

 

 

56.

jablkovice

2011

49

Bítovčice

Stanislav

Caha

Bítovčice

5-9

13,5

 

Kategorie  HRUŠKOVICE

 

57.

hruškovice

2010

52

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

3

15,63

 

58.

hruškovice

2010

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

 

 

 

59.

hruškovice

2008

50

Kozlov

Tomáš

Bc. Bříza

Kozlov

5

14,66

 

60.

hruškovice

2010

52

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

2

15,75

 

61.

hruškovice

2010

50

Hlinné

Ladislav

Harvánek st.

Nové Město

 

 

 

62.

hruškovice

2009

53

Kozlov

Miloslav

Vala

Vel.Meziříčí

 

 

 

63.

hruškovice

2009

50

Svitávka

Jiří

Vávra

Letovice

1

17,13

 

64.

hruškovice

2009

46

Smrčná

Josef

Novák

Měřín

 

 

 

65.

hruškovice

2008

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

66.

hruškovice

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

4

15,13

 

67.

hruškovice

2007

49

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

68.

hruškovice

2009

50

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

Kategorie  ČERNÝ BEZ

 

69.

černý bez

2010

52

Kozlov

Jiří

Horký

Os.Bitýška

1

17,00

 

70.

černý bez

2011

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

3

14,66

 

71.

černý bez

2011

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

72.

černý bez

2009

54

neuvedena

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

5

14,00

 

73.

černý bez

2010

52

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

4

14,50

 

74.

černý bez

2011

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

75.

černý bez

2010

50

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

2

16,00

 

Kategorie  OSTATNÍ OVOCE

 

76.

hamlovice

2007

45

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

3

14,00

 

77.

rynglovice

2007

51

Mostkovice

Lubomír

Karafiát st.

Prostějov

 

 

 

78.

šípkovice

2010

53

Kozlov

Miloslav

Vala

Vel.Meziříčí

1

17,16

 

79.

rybízovice

2011

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

80.

pomeranč

2009

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

 

81.

nektarínka

2010

51

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

4-5

13,66

 

82.

černý rybíz

2010

51

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

4-5

13,66

 

83.

jeřabina

2010

53

Kozlov

Miloslav

Vala

Vel.Meziříčí

 

 

 

84.

černý jeřáb

2010

51

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

2

15,33

 

 

Přehled vyhodnocovacích komisí
Komise č. 1
hruškovice     - 12 vzorků
vínovice         - 4 vzorky
předseda                   Radovan Škoda                  
1. člen Leoš Havlát
2. člen Josef Krča
3. člen Ing. Jaroslav Súkup
Komise č. 2
třešně / višně    - 7 vzorků
černý bez         - 7 vzorků
předseda Stanislav Caha
1. člen Jiří Horký
2. člen Miroslav Vala
Komise č. 3
slivovice
- 21 vzorků
předseda Antonín Havlát
1. člen Ing. Jan Buczyk
2. člen Ludvík Buk
3. člen Miloš Minařík
Komise č. 4
jablkovice
- 18 vzorků
předseda Stanislav Marek
1. člen Aleš Svoboda
2. člen Ing. Vladimír Hladík
Komise č. 5
meruňkovice    - 6 vzorků
ostatní ovoce    - 21 vzorků
předseda Jiří Skryja
1. člen Zdenek Haller
2. člen Ing. Miloš Prášek

Z každé kategorie postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě.                  
 Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze - šampióna výstavy.

Srdečně děkujeme všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci.

Dále děkujeme mediálním partnerům:        týdeníku Velkomeziříčsko
                                                                    rádiu "Čas" (92,2 MHz)
                                                                    rádiu "Region" (87,9 MHz)
 

TOPlist