Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

Výsledková listina 2008

Průběh a výsledky hodnocení:

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu dne 12.4.2008 od 14 hodin na Obecním úřadě v Kozlově. K hodnocení zasedlo 5 odborných komisí v celkovém počtu 15 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí. Posuzovalo se podle vzhledu, vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Hodnotilo se celkem 78 vzorků od 45 vystavovatelů. Pálenky byly ze třinácti různých pěstitelských pálenic.

Vzorky pálenek byly komisím předkládány anonymně.

Komise byly složeny především z řad majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic (předsedové), dalších odborníků na degustaci a pěstitelů ovoce, ale i ze zástupců médií.

Složení odborných komisí:

Komise č. 1

Komise č.2

Komise č. 3

Komise č. 4

Komise č. 5

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Stanislav Marek

Jitka Marková

Karel Eliáš

Radovan Škoda

Věra Bojanovská

Členové :

Členové :

Členové :

Členové :

Členové :

Stanislav Caha

Jaromír Plodek

doc.Ing.Vladimír Vráb,CSc.

Antonín Havlát

Ludvík Buk

Lucie Hladíková

Miloš Kolář

Josef Krča

Václav Ďásek

Jana Buková

Komise č. 1 hodnotila pálenky z jablek a z meruněk                   - 10 + 7 vzorků
Komise č. 2 hodnotila pálenky ze švestek (modré ovoce)           - 13 vzorků
Komise č. 3 hodnotila pálenky z ostatního ovoce                        - 19 vzorků
Komise č. 4 hodnotila pálenky z rynglí a hrušek                         - 4 + 12 vzorků
Komise č. 5 hodnotila pálenky ze švestek (modré ovoce)           - 13 vzorků

Odborné komise hodnotily  v šesti kategoriích:

  1. nejlepší slivovice
  2. nejlepší hruškovice
  3. nejlepší jablkovice
  4. nejlepší rynglovice
  5. nejlepší meruňkovice
  6. nejlepší vzorek z ostatního ovoce
  7. šampión výstavy - absolutní vítěz

    Slivovice – komise č. 1 vybrala v základním kole 3 nejlepší vzorky, komise č.5 vybrala v základním kole 4 vzorky.
Těchto sedm vzorků postupovalo do semifinále.

    Z každé kategorie dle písm. a) - f) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě. Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

Veřejná výstava pálenek se konala dne 19.dubna 2008

v soukromém objektu pana Rybníčka (původně státní statky) v Kozlově.

    Organizační výbor tímto děkuje všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci.

    Dále děkujeme Obecnímu úřadu v Kozlově za  poskytnutí finančního příspěvku, výpočetní techniky a místností potřebných k organizační přípravě koštu. Panu Rybníčkovi děkujeme za poskytnutí prostor k veřejné výstavě a mediálním partnerům: Velkomeziříčsko, Právo, Žďárský deník, MF Dnes, Rovnost a Český rozhlas Region za uveřejnění článků a pořadů podporujících propagaci Kozlovského koštu pálenek.

Výsledková listina

ŠAMPION VÝSTAVY

vzor  čís.

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř.

body

finále

39

černý jeřáb

2007

53

Kozlov

Pavel

Zeman

Olší

1

18,20

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa

vzor  čís.

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř.

body

finále

39

černý jeřáb

2007

53

Kozlov

Pavel

Zeman

Olší

1

18,20

69

hruška

2007

52

Hlinné

Jitka

Marková

Hlinné

2

17,93

78

meruňka

2007

51

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

3

17,57

54

švestka

2003

55

Skalička

Jaroslav

Chocholáč

Kozlov

4

17,43

5

jablka

2007

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

5

17,30

25

ryngle

2006

51

Kozlov

Zuzana

Moravusová,MUDr

Brno

6

17,00

 

vzor

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř.

body

čís.

komise

Kategorie  OSTATNÍ OVOCE

1.

višně

2/2008

49

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

 

 

7.

hrozny

2007

50

Rejšice u Ml.B.

Pavel

Kubík

Krchleby u Nym.

 

 

14.

černý bez

2007

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

15.

višně

1/2008

50

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

5

18,30

19.

višně/třeš.

2007

51

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

 

 

24.

mirabelka

2006

52

Kozlov

Jiří

Svoboda

Vel.Meziříčí

3

18,60

33.

hrozny

2004

54

Zaječí

František

Pavlíček

Zaječí

 

 

36.

broskev

2007

50

Kozlov

Josef

Smejkal st.

Křižanov

 

 

39.

černý jeřáb

2007

53

Kozlov

Pavel

Zeman

Olší

1

19,30

42.

černý bez

2007

50

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

2

19,16

43.

hruš.+jabl

2007

51

Kozlov

Michal

Jeřábek

Sviny

4

18,50

44.

trnka

2007

51

Kozlov

Josef

Smejkal 

Křižanov

 

 

46.

hrozny

2007

51

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

48.

černý jeřáb

2007

54

Kozlov

Milan

Bartušek

Kozlov

 

 

55.

třešně

2007

50

Kozlov

Michal

Jeřábek

Sviny

 

 

62.

bluma

2007

53

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

64.

třešně

2007

51

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

66.

kdoule

2006

54

Vel.Bíteš

Vladimír

Častulík

Vel.Bíteš

 

 

77.

černý jeřáb

2007

53

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

 

 

 

Kategorie  MERUŇKOVICE

3.

meruňky

2007

52

neuvedena

Stanislav

Martinek

Bystřice n.P.

2

17,33

11.

meruňky

2006

49

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

3

16,83

23.

meruňky

2007

53

Hrušovany u B.

Zuzana

Moravusová,MUDr

Brno

 

 

28.

meruňky

2007

53

Kozlov

Pavel

Fialka

Bystřice n.P.

 

 

71.

meruňky

2007

50

Jabloňov

Antonín

Novotný

Petráveč

4

16,16

74.

meruňky

2007

52

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

5

15,33

78.

meruňky

2007

51

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

1

17,50

 

vzor

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř.

body

čís.

komise

Kategorie  JABLKOVICE

5.

jablka

2008

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

1

17,66

10.

jablka

2007

51

Úsobí

Tomáš

Bříza, Bc.

Č.Budějovice

4-5

15,83

16.

jablka

2007

50

Rejšice u Ml.B.

Pavel

Kubík

Krchleby u Nym.

 

 

17.

jablka

2007

50

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

 

 

21.

jablka

2007

50

Bořínov

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

4-5

15,83

29.

jablka

2006

52

Kozlov

Vojtěch

Ambrož

H.Libochová

2

16,66

45.

jablka

2007

52

Kozlov

Josef

Krča

Křižanov

 

 

52.

jablka

2007

51

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

72.

jablka

2007

50

Jabloňov

Antonín

Novotný

Petráveč

 

 

75.

jablka

2007

53

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

3

16,33

Kategorie  HRUŠKOVICE

9.

hrušky

2008

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

5-6

14,83

22.

hrušky

2007

51

neuvedeno

Václav

Přenosil

Brno

 

 

27.

hrušky

2007

52

Kozlov

Vladimír

Vráb,doc.Ing.

Brno

 

 

31.

hrušky

2007

51

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

2

17,00

35.

hrušky

2007

54

Kozlov

Karel

Pelánek

Kozlov

 

 

37.

hrušky

2007

53

Kozlov

Jaroslav

Holub

Kozlov

5-6

14,83

38.

hrušky

2007

50

Kozlov

Zuzana

Moravusová, MUDr

Brno

3

15,05

40.

hrušky

2008

52

Kozlov

Vladimír

Vráb,doc.Ing.

Brno

 

 

50.

hrušky

2007

54

neuvedeno

Stanislav

Dvořák

Martinice

4

15,00

61.

hrušky

2007

51

Kozlov

František

Jura

N.Telečkov

 

 

63.

hrušky

2007

54

Kozlov

Petr

Milota

Sviny

 

 

69.

hrušky

2007

52

Hlinné

Jitka

Marková

Hlinné

1

17,50

Kategorie  RYNGLOVICE

2.

ryngle

2008

50

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

4

12,50

25.

ryngle

2006

51

Kozlov

Zuzana

Moravusová, MUDr

Brno

1

14,17

56.

ryngle

2007

50

Kozlov

Jiří

Jeřábek

Sviny

2

13,17

59.

ryngle

2007

54

Kozlov

Milan

Bartušek

Kozlov

3

12,67

Kategorie  SLIVOVICE

4.

švestky

2007

54

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

6.

švestky

2007

52

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

 

 

8.

švestky

2/2007

49

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

 

 

12.

švestky

2006

55

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

13.

švestky

12/2007

50

Bystřice n.P.

Vlastimil

Malíček, Ing.

Bystřice n.P.

 

 

18.

švestky

2007

53

neuvedeno

Pavel

Fiala

Bystřice n.P.

 

 

20.

švestky

2007

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

26.

švestky

2007

50

Kozlov

Libor

Klíma

Petráveč

 

 

30.

švestky

2007

50

Kozlov

Ladislav

Balabán

Kozlov

4-5

15,83

32.

švestky

2008

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

2

16,75

34.

švestky

2007

52

Kozlov

Zuzana

Moravusová, MUDr

Brno

 

 

41.

švestky

2007

51

Krásněves

Libor

Doležal

Krásněves

 

 

47.

švestky

2007

52

Kozlov

Josef

Krča

Kozlov

 

 

49.

švestky

2007

54

Kozlov

Miroslav

Odehnal

Vel.Meziříčí

 

 

51.

švestky

2006

54

neuvedeno

Petr

Švihálek

Martinice

 

 

53.

švestky

2007

51

Kozlov

Jiří

Jeřábek

Sviny

 

 

54.

švestky

2003

55

Skalička

Jaroslav

Chocholáč

Kozlov

1

17,58

57.

švestky

2007

54

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

58.

švestky

2007

53

Kozlov

Karel

Pelánek

Kozlov

7

15,33

60.

švestky

2007

52

Kozlov

František

Mikulášek

Kozlov

4-5

15,83

65.

švestky

2007

54

Vel.Bíteš

Martin

Častulík

Vel.Bíteš

3

16,16

67.

švestky

2007

51

Kozlov

Jan

Buczyk

Žďár n.S.

 

 

68.

švestky

2007

52

Hlinné

Jitka

Marková

Hlinné

 

 

70.

švestky

2007

50

Jabloňov

Antonín

Novotný

Petráveč

 

 

73.

švestky

2007

53

Jabloňov

Věra

Bojanovská

Vel.Meziříčí

6

15,66

76.

švestky

2007

53

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Bítovčice

 

 

 

TOPlist