Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

Výsledková listina 2007

 

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu dne 14.4.2007 od 14 hodin na Obecním úřadě v Kozlově. K hodnocení zasedly 4 odborné komise v celkovém počtu 12 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí. Posuzovalo se podle vzhledu, vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Hodnotilo se celkem 62 vzorků.

Vzorky pálenek byly komisím předkládány anonymně.

Komise byly složeny především z řad majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic (předsedové), dalších odborníků na degustaci a pěstitelů ovoce, ale i ze zástupců médií.

 

Složení odborných komisí:

Komise č. 1

Komise č.2

Komise č. 3

 

Komise č. 4

 

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Antonín Havlát

Doc.Ing.Vladimír Vráb,CSc

Věra Bojanovská

Stanislav Marek

Členové :

Členové :

Členové :

Členové :

Josef Krča

Ing. Miloš Prášek

Jaromír Plodek

Radovan Škoda

Ludvík Buk

Stanislav Caha

Miloš Kolář

Jiří Kostka

Komise č. 1 hodnotila pálenky ze švestek (modré ovoce)           - 14 vzorků

Komise č. 2 hodnotila pálenky ze švestek (modré ovoce)           - 15 vzorků

Komise č. 3 hodnotila pálenky z rynglí, jablek a hrušek               - 6+6+6 vzorků

Komise č. 4 hodnotila pálenky z ostatního ovoce                        - 15 vzorků

 

Odborné komise hodnotily  v šesti kategoriích:

  1. nejlepší slivovice
  2. nejlepší hruškovice
  3. nejlepší jablkovice
  4. nejlepší rynglovice
  5. nejlepší vzorek z ostatního ovoce
  6. šampión výstavy - absolutní vítěz

    Slivovice – každá komise (č. 1 a 2) vybrala v základním kole tři nejlepší vzorky. Těchto šest vzorků postupovalo do semifinále.

     Z každé kategorie dle písm. a) - e) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě. Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

Veřejná výstava pálenek se konala dne 21.dubna 2007 v prostorách jídelny firmy J-Hyb, s.r.o. v Kozlově.

            Organizační výbor tímto děkuje všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci.

            Dále děkujeme Obecnímu úřadu v Kozlově za  poskytnutí výpočetní techniky a místností potřebných k organizační přípravě koštu. Firmě J-Hyb, s.r.o. děkujeme za bezplatné poskytnutí prostor k veřejné výstavě a mediálním partnerům Velkomeziříčsko, Právo, Vysočina, MF Dnes za uveřejnění článků týkajících se třetího ročníku kozlovského koštu.

            Z každé kategorie dle písm. a) - e) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě. Z těchto vítězných vzorků všichni členové komise vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

Veřejná výstava pálenek se konala dne 8.dubna 2006 v prostorách jídelny firmy J-Hyb, s.r.o. v Kozlově.

            Organizační výbor tímto děkuje všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této
náročné práci.

            Dále děkujeme Obecnímu úřadu v Kozlově za  poskytnutí výpočetní techniky a místností potřebných k  organizační přípravě koštu. Firmě J-Hyb, s.r.o. děkujeme za bezplatné poskytnutí prostor k veřejné výstavě a mediálním partnerům Velkomeziříčsko, Právo, Vysočina, MF Dnes za uveřejnění článků týkajících se Druhého ročníku kozlovského koštu.

.                                                        ŠAMPIÓN VÝSTAVY                                                    .

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

pořadí

finále

Body finále

61.

višně

2006

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlastimil Malíček

Bystřice n.P.

1

18,08

 

.                                      VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ                              .

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

pořadí finále

body finále

61.

višně

2006

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlastimil Malíček

Bystřice n.P.

1

18,08

59.

ryngle

2006

54

Kozlov

Milan Bartušek

Kozlov

2

17,87

4.

hrušky

2006

52

Kozlov

Doc.Vl.Vráb CSc

Kozlov

3

17,62

46.

švestka

2007

52

Kozlov

Jiří Běhal

Kozlov

4

17,58

2.

jablka

2006

51

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

5

17,04

 

 

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

Pořadí komise

body komise

.                                                          kategorie SLIVOVICE                                                  .

1.

švestka

2007

51

Krnčice

Josef Růžička

Krnčice

 

 

5.

švestka

2007

47

Kozlov

Josef Krča st.

Kozlov

 

 

9.

švestka

2006

54

Kozlov

Pavel Bartušek

Kozlov

 

 

10.

švestka

2007

55

Nárameč

Zdenek Ambrož

Vel.Meziříčí

 

 

11.

švestka

2006

52

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

2

18,42

17.

švestka

2007

53

Krnčice

Josef Růžička

Krnčice

 

 

18.

švestka

2007

54

Kozlov

František Jura

N.Telečkov

 

 

26.

švestka

2005

56

Kozlov

Zuzana Moravusová

Brno

6

16,83

27.

švestka

2006

52

Hlinné

Stanislav Marek

Hlinné

 

 

28.

švestka

2007

50

Bořínov

Jaroslav Chocholáč

Kozlov

 

 

29.

švestka

2007

51

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

 

 

30.

švestka

2006

51

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

 

 

38.

švestka

2006

52

Skalička

Karel Buček

Řikonín

 

 

39.

švestka

2006

54

Jabloňov

Věra Bojanovská

Vel.Meziříčí

 

 

40.

švestka

2007

55

Zbraslav

Jindřich Kaman

Vídeň

 

 

41.

švestka

2007

50

Úsobí

Arnošt Bříza

Habry

 

 

42.

švestka

2006

53

Bystřice n.P.

Stanislav Pokorný

Karazín

 

 

43.

švestka

2007

54

Kozlov

Jaroslav Ambrož

Kozlov

 

 

44.

švestka

2007

55

Kozlov

Zuzana Moravusová

Brno

 

 

45.

švestka

2007

53

Kozlov

František Mikulášek

Kozlov

 

 

46.

švestka

2007

52

Kozlov

Jiří Běhal

Kozlov

1

18,50

47.

švestka

2006

52

Skalička

Karel Buček

Řikonín

3

18,16

48.

pološvestka

2006

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlastimil Malíček

Bystřice n.P.

 

 

49.

švestka

2007

55

neuvedena

Vojtěch Jarý

Vel.Meziříčí

 

 

50.

švestka

2007

54

Kozlov

Ondřej Dřímal

Měřín

 

 

51.

švestka

2006

51

Lomnička

Bedřich Vejpustek

Kaly

 

 

52.

švestka

2007

53

Kozlov

Ladislav Balabán

Kozlov

 

 

53.

švestka

2006

52

Kozlov

Radek Škoda

Vel.Meziříčí

5

17,25

54.

švestka

2007

51

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

4

17,50

vzor.

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

Pořadí

body

.                                                        kategorie HRUŠKOVICE                                               .

3.

hrušky

2005

52

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

2

17,00

4.

hrušky

2006

52

Kozlov

Doc.Ing.Vladim. Vráb, CSc

Kozlov

1

17,50

16.

hrušky

2006

52

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

3

16,50

19.

hrušky

2006

50

Kozlov

Josef Šídlo

Dlouhé

4

15,50

32.

hrušky

2005

45

Úsobí

Tomáš Bříza

Č.Budějovice

5

15,00

60.

hrušky

2006

53

Kozlov

Leoš Dřímal

Měřín

6

13,00

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

Pořadí komise

body komise

.                                                        kategorie JABLKOVICE                                                .

2.

jablka

2006

51

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

1

17,50

33.

jablka

2003

53

Krnčice

Josef Růžička

Krnčice

4

13,00

34.

jablka

2004

54

Kozlov

Jiří Svoboda

Vel.Meziříčí

2

15,33

35.

jablka

2007

52

 

Jiří Kostka

Jihlava

6

 

36.

jablka

2006

54

Jabloňov

Věra Bojanovská

Vel.Meziříčí

3

15,00

37.

jablka

2006

52

Kozlov

Jiří Ambrož

H.Libochová

5

12,83

 

.                                                      kategorie RYNGLOVICE                                             .

12.

ryngle

2006

55

Kozlov

Zuzana Moravusová

Brno

4

15,16

13.

ryngle

2007

51

Kozlov

Ludvík Buk

Vel.Meziříčí

6

13,00

14.

ryngle

2006

54

Jabloňov

Věra Bojanovská

Vel.Meziříčí

3

15,33

15.

ryngle

2006

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlastimil Malíček

Bystřice n.P.

2

15,50

31.

ryngle

2005

53

Krnčice

Josef Růžička

Krnčice

5

14,00

59.

ryngle

2006

54

Kozlov

Milan Bartušek

Kozlov

1

17,16

 

.                                                    kategorie OSTATNÍ OVOCE                                             .

6.

mirabelka

2005

55

Kozlov

Jiří Svoboda

Vel.Meziříčí

2

17,33

7.

černý rybíz

2006

52

Kozlov

Josef Krča ml.

Kozlov

3

17,20

8.

černý bez

2007

52

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

5

17,16

20.

broskve

2006

50

Kozlov

Josef Smejkal

Křižanov

9-10

16,00

21.

jablka/švestky

2006

53

Kozlov

Jaroslav Ambrož

Kozlov

 

 

22.

meruňky

2006

50

 

Jiří Kostka

Jihlava

 

 

23.

černý jeřáb

2006

55

Kozlov

Miroslav Kříž

Bory

4

17,18

24.

černý jeřáb

2006

54

Kozlov

Milan Bartušek

Kozlov

8

16,13

25.

švest/ryngl/mirab

2006

51

Kozlov

Jan Buczyk

Žďár n.S.

 

 

55.

černý bez

2006

50

Kozlov

Josef Smejkal

Křižanov

6-7

17,00

56.

černý bez

2006

51

Kozlov

Jiří Ambrož

H.Libochová

9-10

16,00

57.

meruňky

2006

51

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

 

 

58.

broskve

2005

50

 

Jiří Kostka

Jihlava

 

 

61.

višně

2006

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlastimil Malíček

Bystřice n.P.

1

19,00

62.

meruňky

2006

55

Skalička

Karel Buček

Řikonín

6-7

17,00

 

 

TOPlist