Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

Výsledky jedenáctého ročníku Tradičního koštu pálenek

Vzhledem ke špatné úrodě na konci loňského roku jsme odhadovali, že se sejde asi 160, nebo snad 170 vzorků. Byli jsme velmi mile překvapeni, když jsme zjistili, že letos budeme vystavovat 198 destilátů. Svědčí to o dobré kvalitě a vysoké popularitě našeho Koštu pálenek.

Pozn.: Slivovice hodnotily 2 komise (červená a modrá).
Z každého stolu postupovalo 5 vítězných vzorků do finále (celkem tedy 10 vzorků).
Rovněž z mirabelkovic postupovaly 4 vítězné vzorky do finále, kde se utkaly se čtyřmi rynglovicemi.

 

Šampión výstavy se vyhodnocuje pouze z pálenek umístěných na 1. místě v každé kategorii.

ŠAMPIÓN VÝSTAVY
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
80 meruňkovice 2014 52 Kozlov Radovan Škoda Vel.Meziříčí 1 18,93
                   
VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
80 meruňkovice 2014 52 Kozlov Radovan Škoda Vel.Meziříčí 1 18,93
1 slivovice 2013 50 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 2 18,58
124 hruškovice 2014 52 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 3 18,14
98 třešňovice 2012 52 Znětínek Vratislav Novotný, Ing Znětínek 4 17,83
173 rynglovice 2014 51 neuvedena Josef Sekanina Malé Hradisko 5 17,75
67 jablkovice 2014 50 Hlinné Vratislav Bradáč Žďár nad S. 6 17,58
148 černý bez 2014 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 7 17,25
178 nektarinka 2014 53 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 8 16,56
154 vínovice 2014 52 Znětínek Vratislav Novotný, Ing Znětínek 9 16,08

 

poř.č. ovoce rok %lihu  pálenice jméno příjmení bydliště pořadí body finále body zákl. kolo
kategorie SLIVOVICE
1 slivov.(dalmazin) 2013 50 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 1 17,66 17,16
2 slivovice 2014 50 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec     14,16
3 slivov.(dalmazin) 2013 53 Čížky Jaroslav Hladík Křižanov     12,33
4 trnkovice+švestka 2014 52 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec     11,83
5 slivovice 2014 53 neuvedena Rostislav Chovanec neuvedeno     13,83
6 slivovice 2014 52 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec     11,83
7 trnkovice 2012 50,4 Bystřice n.P.  Vlastimil Malíček Bystřice n.P.     16,00
8 slivovice 2011 50 neuvedena Markéta Petrová Kozlov     14,83
9 slivovice 2014 53 neuvedena Robert Chatrný Kozlov     14,83
10 slivovice 2014 50 neuvedena Daniel Kreidl Kyjov     12,33
11 slivovice 2013 49 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice  3 17,00 17,16
12 slivovice 2014 52 neuvedena Jiří Oudes Teplice n.Met.     16,00
13 slivovice 2014 52 Rosice Pavel Košina Velatice 4 16,66 18,16
14 slivovice 2014 51 neuvedena Jiří Trávníček Radeš.Svratka     12,16
15 slivovice 2013 50 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov     15,66
16 slivovice 2011 50,6 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P. 8 16,16 17,33
17 slivovice 2013 51 neuvedena Markéta Petrová Kozlov 2 17,33 16,50
18 slivovice 2011 50 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec     9,66
19 slivov.(šťáva) 2014 52 neuvedena Jiří Oudes Teplice n.Met.     13,33
20 slivovice 2014 51,1 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P.     12,16
21 sliv.(matoliny) 2014 52 neuvedena Jiří Oudes Teplice n.Met.     12,30
22 slivovice 2014 50 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec     14,00
23 slivovice 2013 51 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov     15,83
24 slivovice 2013 50 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec     14,00
25 slivovice 2014 52 neuvedena Jiří Trávníček Radeš.Svratka     11,66
26 slivovice 2014 53 Kozlov Petr Palas Tasov     15,16
27 slivovice 2014 52 Kozlov Antonín Havlát Vel.Meziříčí     16,33
28 slivovice 2012 53 Náměšť n.O.-Jedov Petr Palas Tasov     14,33
29 sliv.(karlátka) 2014 50 neuvedena L.+L. Karafiátovi Prostějov     14,00
30 slivovice 2014 54 Lavičky Zdeněk Brodský Vel.Meziříčí 5-7 16,50 15,80
31 slivovice 2014 52 Hlinné Jitka Marková Hlinné 9-10 15,83 16,17
32 slivovice 2014 55 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška     11,67
33 slivovice 2014 51 Hlinné Jiří Trávníček Radeš.Svratka     15,33
34 slivovice I 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky     14,33
35 slivovice 2014 53 Os.Bítýška Jaroslav Horký Ruda     14,50
36 slivovice 2012 50,1 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P.     13,83
37 slivovice 2014 52 Hlinné Ondřej Pojman Poříčí     10,33
38 slivovice II 2013 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky     14,00
39 slivovice 2014 48 neuvedena Jana  Vařeková N.Město na M.     15,17
40 slivovice 2014 54 Os.Bítýška Petr Dvořák Kadolec     13,67
41 slivovice 2014 49 neuvedena Milan Kuchar Třebíč     14,00
42 slivovice 2014 55 Lavičky Jiří Smejkal Netín     14,33
43 slivovice 2014 52 Hlinné Jaroslav Bezchleba Obyčtov 5-7 16,50 15,50
44 slivovice 2013 55 Lavičky Jiří Smejkal Netín     14,33
45 slivovice 2014 50 neuvedena Vodáci SQ Prostějov     15,17
46 slivovice 2014 50 neuvedena Milan Kuchar Třebíč     13,33
47 slivovice 2014 52 Hlinné Václav Svatoň Jámy     14,50
48 slivovice 2014 52 Dědice Miloš Růžička Vyškov 5-7 16,50 15,35
49 slivovice(dub) 2014 52 neuvedena   Šulík Slovensko     11,67
50 slivovice(sud) 2013 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov     12,83
120 slivovice 2014 51 Hlinné Jaroslav Sobotka st. Sázava u Žď.     15,00
121 slivovice 2015 52 neuvedena Jan  Buczyk Žďár nad Sáz.     13,50
122 slivovice 2014 51 Hlinné Jitka Sobotková Sázava u Žď.     13,00
123 slivovice 2014 52 neuvedena Jan  Buczyk Žďár nad Sáz. 9-10 15,83 16,67
Kategorie JABLKOVICE
51 jablkovice 2013 50 neuvedena Lukáš Svobodník Bzenec 21-22   13,00
52 jablkovice 2014 49 neuvedena Daniel Kreidl Kyjov 5-9   15,16
53 jablkovice 2014 50 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 27   8,66
54 jablkovice 2014 50 Mostkovice Vodáci SQ Prostějov 12   14,66
55 jablkovice 2014 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 5-9   15,16
56 jablkovice 2014 47 neuvedena Pavel Klepač Vysoká (Třinec) 15   14,16
57 jablkovice 2014 52 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 2   16,35
58 jablkovice 2011 50 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec 14   14,33
59 jablkovice 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 20   13,33
60 jablkovice 2014 53 Kozlov Jiří Svoboda Vel.Meziříčí 25-26   11,00
61 jablkovice 2014 51 Kozlov Ladislav Krevňák Kozlov 25-26   11,00
62 jablkovice 2014 50 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 17-18   13,66
63 jablko (mošt) 2013 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 19   13,50
64 jablkovice 2014 51 Kozlov Jarom./Vilém Plodek/Minář Kozlov 13   14,50
65 jablkovice 2014 55 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 4   16,33
66 jablkovice 2014 50 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov 11   14,83
67 jablkovice 2014 50 Hlinné Vratislav Bradáč Žďár nad Sáz. 1   17,66
68 jablkovice 2014 50 Mostkovice L.+L. Karafiátovi Prostějov 5-9   16,16
69 jablkovice 2014 54 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 24   12,66
70 jablko (drť) 2013 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 16   14,00
71 jablkovice 2014 52 Dědice Miloš Růžička Vyškov 21-22   13,00
72 jablkovice 2014 51 neuvedena Jiří Trávníček Radeš.Svratka 23   12,83
73 jablkovice 2014 52 Kozlov Jiří Ambrož Hor.Libochová 5-9   16,16
74 jablko (sud) 2013 50 Mostkovice Vodáci SQ Prostějov 17-18   13,66
75 jablko (dub) 2014 47 neuvedena Pavel Klepač Vysoká (Třinec) 10   15,00
141 jablkovice 2014 49 Hlinné Jitka Sobotková Sázava u Žď. 3   16,34
142 jablkovice 2014 49 Hlinné Jaroslav Sobotka ml. Nížkov. 5-9   15,16
Kategorie MERUŇKOVICE/BROSKVOVICE
76 meruňkovice 2014 50 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov 5   15,83
77 meruňkovice 2013 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 15   14,50
78 meruňkovice 2014 50 neuvedena L.+L. Karafiátovi Prostějov 18-19   14,00
79 meruňkovice 2014 48 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 13-14   14,66
80 meruňkovice 2014 52 Kozlov Radovan Škoda Vel.Meziříčí 1   16,33
81 meruň.(bez pecek) 2014 50 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec 26   11,33
82 meruňkovice 2014 50 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec 25   11,50
83 meruňkovice 2013 52 Kozlov Petr Chytka Vel.Meziříčí 4   15,85
84 meruňkovice 2013 50 neuvedena Markéta Petrová Kozlov 9-11   15,00
85 meruňkovice 2013 51 Rosice Pavel Košina Velatice 2   16,00
86 meruňkovice 2014 48 neuvedena Vodáci SQ Prostějov 20   13,83
87 meruňkovice 2014 45 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice  23   12,00
88 meruňkovice 2014 49 Lavičky Martina Baráková Svařenov 13-14   14,66
89 meruňkovice 2013 52 Hrušovany u Br. Eva Hrudová Popovice 21   13,33
90 meruňkovice 2014 52 Lavičky Petr Chytka Vel.Meziříčí 9-11   15,00
91 meruňkovice 2013 52 Hrušovany u Br. Eva Hrudová Popovice 16   14,33
92 meruňkovice 2014 52 neuvedena   Šulík Slovensko 18-19   14,00
93 meruňkovice 2014 52 Dědice Miloš Růžička Vyškov 8   15,16
94 meruňkovice 2014 52 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 3   15,90
95 meruňkovice 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 22   12,50
96 meruňkovice 2013 49 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 12   14,83
97 meruňkovice 2014 45 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 17   14,16
174 broskvovice 2014 52 Kozlov Alena Chytková Vel.Meziříčí 9-11   15,00
175 broskve/meruňka 2014 51 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P. 24   11,66
176 broskvovice 2013 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 7   15,50
177 broskvovice 2014 44 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 6   15,66
Kategorie TŘEŠNOVICE/VIŠŇOVICE
98 třešňovice 2012 52 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 1   15,00
99 třešňovice I 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 20-21   10,33
100 třešňovice 2014 52 Hrušovany u Br. Tereza Vejražková Brno 15-16   11,83
101 třešňovice 2013 50 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 17-18   11,66
102 třešňovice 2014 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 4-6   14,33
103 třešňovice 2014 53 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 12   12,66
104 třešňovice 2014 51 Starý Klíčov Michaela Grimm Klenčí p.Čerch. 13   12,33
105 třešňovice 2014 48 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 2   14,66
106 třešňovice 2014 55 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 19   11,33
107 třešňovice 2014 52 neuvedena   Šulík Slovensko 22   9,33
108 třešňovice II 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 15-16   11,83
109 třešňovice 2014 54 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 4-6   14,33
110 třešňovice 2014 49 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov 7   14,16
111 třešňovice 2014 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 3   14,50
112 třešňovice 2014 52 Hrušovany u Br. Karel Vejražka Brno 14   12,00
113 třešňovice 2014 45 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice  20-21   10,33
114 třešňovice 2014 50 Rosice Pavel Košina Velatice 17-18   11,66
115 višňovice 2012 49,9 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P. 8   14,00
116 višňovice 2014 48 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov 11   13,00
117 višňovice 2013 50,8 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P. 9   13,66
118 višňovice 2014 50 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 10   13,33
119 višňovice 2014 50,4 Bystřice n.P. Vlastimil Malíček Bystřice n.P. 4-6   14,33
Kategorie HRUŠKOVICE
124 hruškovice 2014 52 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 1   16,83
125 hruškovice 2009 48 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 7   14,50
126 hruškovice 2014 50 Zbraslav Petr Chytka Vel.Meziříčí 6   14,66
127 hruškovice 2014 50 Vedryně Pavel Klepač Vysoká (Třinec) 10   12,83
128 hruškovice 2014 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 14   12,00
129 hruškovice 2013 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 11-13   12,33
130 hruškovice 2013 52 Čížky Jaroslav Hladík Křižanov 16   11,00
131 hruškovice 2013 52 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 4   15,00
132 hruškovice 2014 50 neuvedena Jaroslav Stanislav Strážnice 11-13   12,33
133 hruškovice 2014 52 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bítýška 11-13   12,33
134 hruškovice 2014 48 neuvedena Jiří Trávníček Radeš.Svratka 8   13,83
135 hruškovice 2014 50 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 17   10,33
136 hruškovice 2013 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 9   13,00
137 hruškovice 2014 50 neuvedena L.+L. Karafiátovi Prostějov 5   14,83
138 hruškovice 2014 52 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 2   15,83
139 hruškovice 11/2014 50 Kozlov Miroslav Odehnal Kadolec 15   11,66
140 hruškovice 2014 48 neuvedena Dušan Franclík Třebíč 3   15,50
Kategorie ČERNÝ BEZ
143 čer.bez (plod) 2014 53 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 6   13,83
144 černý bez 2013 54 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 3   15,83
145 černý bez 2013 50 neuvedena Jaroslav Stanislav Strážnice 5   14,00
146 černý bez 2012 52 Mostkovice Lubomír Karafiát st. Prostějov 7-9   13,67
147 černý bez 2014 55 Os.Bítýška Tomáš Horký Ruda 10   10,33
148 černý bez 2014 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 1   17,00
149 černý bez 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 4   14,67
150 černý bez 2013 52 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bítýška 7-9   13,67
151 černý bez 2014 48 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice  7-9   13,67
152 černý bez 2014 53 Kozlov Jiří Ambrož Hor.Libochová 2   16,67
Kategorie VÍNOVICE
153 vínovice-grappa 2003 48 neuvedena Bohumil Stejskal Olšany 8   13,67
154 vínovice 2014 52 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 1   17,17
155 vínovice 2014 50 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bítýška 10   12,83
156 vínovice-grappa 2011 40 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 6-7   14,17
157 vínovice 2014 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 5   15,00
158 vínovice 2014 55 Os.Bítýška Pavel  Filouš Vlkov 6-7   14,17
159 vínovice (sud) 2013 48 Mostkovice Vodáci SQ Prostějov 3   15,83
160 vínovice 2014 40 neuvedena Bronislav Svoboda Židlochovice 4   15,17
161 vínovice (dub) 2013 45 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 9   13,00
162 vínovice (dub) 2014 54 Znětínek Vratislav Novotný Znětínek 2   16,33
Kategorie MIRABELKOVICE/RYNGLOVICE
163 mirabelkovice 2013 50 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov     14,67
164 mirabelkovice 2014 50 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 2 17,16 15,17
165 mirabelkovice 2013 50 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 4 15,83 16,17
166 mirabelkovice 2013 52 neuvedena Lubomír Karafiát ml. Prostějov 8 14,33 15,67
167 mirabelkovice 2014 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 6 15,33 15,00
168 mirabelkovice 2014 52 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bítýška     14,33
169 mirabelkovice 2014 49 neuvedena Jiří Ondrák Třebíč     9,67
170 rynglovice 2014 51 Kozlov Jiří Nedvěd Žďár nad Sáz. 3 17,00 14,33
171 rynglovice 2013 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 5 15,66 13,00
172 rynglovice 2014 54 Lavičky Jiří Janeček Vlčatín 7 14,50 13,83
173 rynglovice 2014 51 neuvedena Josef Sekanina Malé Hradisko 1 17,50 13,00
Kategorie OSTATNÍ OVOCE
178 nektarinka 2014 53 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 1   17,00
179 kdoule 2013 50 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 17   13,16
180 mišpule 2014 51 Tišnov Martin+Otto Kappelovi Tišnov 20   12,33
181 černý jeřáb 2013 52 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bítýška 4   16,00
182 černý jeřáb 2013 53 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 9-10   14,66
183 černý rybíz 2012 51 Držovice Petr Matula Prostějov 3   16,33
184 jahodovice 2013 50 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 5-6   15,16
185 jahodovice 2014 48 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 14   14,00
186 ostružina 2014 45 neuvedena Dana Kučerová Džbánovec 12-13   14,33
187 třešně+malina 2012 50 Hlinné Jitka Marková Hlinné 5-6   15,16
188 režná 2011 55 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bítýška 15   13,50
189 režná (dub) 2014 48 neuvedena Jiří Skryja Lavičky 16   13,33
190 ananasovice 2014 49 neuvedena Daniel Kreidl Kyjov 2   16,50
191 ananasovice 2013 51 neuvedena Vratislav Novotný Znětínek 7-8   14,83
192 ananasovice 2014 45 Kácov Kácovka s.r.o. Kácov 19   12,66
193 ananasovice 2014 52 neuvedena Jiří Skryja Lavičky 7-8   14,83
194 fíkovice 2013 50 neuvedena Drahomír Lupač Rohatec 12-13   14,33
195 řepovice 2014 45 neuvedena Jakub Oulehla Milešín 21   7,00
196 citron 2014 52 neuvedena Jiří Skryja Lavičky 9-10   14,66
197 pampeliška 2014 52 neuvedena Jiří Oudes Teplice n.Met. 18   13,00
198 kávovice 2014 52 neuvedena Jiří Skryja Lavičky 11   14,50

 

Přehled vítězů jednotlivých kategorií pálenek 2015
Kategorie 1. místo 2. místo 3. místo
pálenice pálenice pálenice
jméno, příjmení jméno, příjmení jméno, příjmení
       
slivovice Kozlov neuvedena neuvedena
Miloslav Vala Markéta Petrová Jiří Krist
       
hruškovice Hlinné Kozlov neuvedena
Stanislav Marek Karel Eliáš Dušan Franclík
       
mirabelkovice rynglovice neuvedena -rynglovice Kozlov -mirabelka Kozlov - rynglovice
Josef Sekanina Miloslav Vala Jiří Nedvěd
       
jablkovice Hlinné Kozlov Hlinné
Vratislav Bradáč Miroslav Odehnal Jitka Sobotková
       
třešňovice Znětínek neuvedena Kácov
Ing. Vratislav Novotný Drahomír Lupač Kácovka s.r.o
       
meruňkovice Kozlov Rosice Osová Bítýška
Radovan Škoda Pavel Košina Jiří Horký ml.
       
černý bez Kozlov Kozlov Znětínek
Jaromír Plodek Jiří Ambrož Ing. Vratislav Novotný
       
vínovice Znětínek Znětínek (v dubu) Mostkovice
Ing. Vratislav Novotný Ing. Vratislav Novotný Vodáci SQ
       
ostatní ovoce Kozlov - nektarinka neuvedena - ananas Držovice - černý rybíz
Karel Eliáš Daniel Kreidl Petr Matula
       
Přehled "vítězných"  pálenic (počet umístění) 4 x Kozlov 4 x Kozlov 2 x neuvedena
2 x Hlinné 3 x neuvedena 1 x Kozlov
2 x Znětínek 1 x Rosice 1 x Hlinné
1 x neuvedena 1x Znětínek 1 x Kácov
    1 x Osová Bítýška
    1x Znětínek
    1x Mostkovice
    1 x Držovice
       
Přehled pálenic, ve kterých byly destilovány vystavované pálenky (uvedeno abecedně)
Bystřice nad Peršt. Hrušovany u Brna Mostkovice Starý Klíčov
Čížky Kácov Náměšť n.O. - Jedov Tišnov
Dědice Kozlov Osová Bítýška Vedryně
Držovice Lavičky Rosice Zbraslav
Hlinné     Znětínek

 

TOPlist