Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Fotogalerie

 

Jak jsme uvedli v titulní sekci "Tradiční košt pálenek 2013" v rubrice Aktuality, byli jsme se podívat a vypomoct při hodnocení pálenek na Horáckém (Mezinárodním) koštu slivovic. Fotografie z této akce můžete shlédnout pokud kliknete na tento odkaz:

http://fotohruska.rajce.idnes.cz/6._Mezinarodni_kost_slivovice_a_palenek_Trebic_-_23._unora_2013/

Hodnocení komisí - Velké Meziříčí dne 23. 3. 2013 (foto: Bc. Tomáš Bříza)

  Každý vzorek se musí řádně zaevidovat do seznamů a očíslovat. Komise však hodnotí anonymní vzorky. Znají pouze číslo vzorku a odrůdu ovoce (např. hruškovice). Část vzorku se přelívá do "pleskačky" o obsahu 0,20 l, který se předkládá komisím. Na stole je tužka, kalkulačka, brýle a všechny potřebné pomůcky... Hodnocení může začít.

  Vlevo je celkový pohled na komise - jen komise z Rakouska se do objektivu nevešla sad. Proto alespoň předsedu této komise uvádím níže. Foto uprostřed je komise hodnotící polovinu hruškovic a vpravo komise hodnotící polovinu slivovic.


Vlevo předseda komise z Rakouska a já hledám ve slovníku jak se řekne německy "višně"... Vpravo členka komise z Třebíče a úplně vpravo dloholetý hodnotitel a rovněž muzikant, který nám na veřejné výstavě pálenek hraje na harmoniku.

 

Výstava Tradičního koštu pálenek konaná dne 30. 3. 2013 foto: Bc. Tomáš Bříza

 
Jééé, to je fofr. Ani jsem se nestačila vysvlíknout a už skládáme láhve. Vzorky jsou v řadě a rovněž ceny. Můžeme začít...

Jůůů, už přichází první hosté! Ten s tou bradkou je pan Šváb, vítěz kategorie "třešňovice". Tak na plac, všichni chtějí nalít.

 
 Hele, ta je super. Koukej jak kroutí bokama. Jakže se jmenuje? Lada Tkadlecová, jo?  Hned se pozná, že je to lektorka Centra tance v Brně. A cože to tančí? Prý orientální tance. Toto je nějaký španělsko arabský tanec. Ale že jí vyhládlo...

 
Abychom nezapomněli, proč jsme vlastně tady! Ocenění vítězů - pan Marek vítěz hruškovic a ten uprostřed je šampión koštu pan Miroslav Odehnal. Cenu získal za svoji meruňkovici. Hm, byla vynikající. Taky se hned vypila. To je lidiček, že?


Ty jo, taky na to koukám jako blázen. Hele, už se fotí s našimi holkami. A vidíš ty tvary...? No, letos jsou ty skleničky jiné.


Tak dámo a pánové, popojedem - na zdraví. Ta má vůni, že? Myslím, že jsme zvolili dobře. A já chci taky, a tu samou...

   
Hele, já už mám toho plné voko. A muzikanti furt hrají. Ti jsou k neutahání. A taky mě bolí nožičky. Víš co? Jdeme domů!

Další fotogalerie je uložena na webové adrese:

http://tradicnikostpalenek.rajce.idnes.cz/

 

 

TOPlist