Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

Výsledková listina 2006

Průběh a výsledky hodnocení:

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu dne 1.4.2006 od 14 hodin na Obecním úřadě v Kozlově. K hodnocení zasedly 4 odborné komise v celkovém počtu 12 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí. Posuzovalo se podle vzhledu, vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Hodnotilo se celkem 48 vzorků.

Vzorky pálenek byly komisím předkládány anonymně.

Komise byly složeny ze zástupců veřejné správy a Sboru dobrovolných hasičů v obci Kozlov, majitelů pěstitelských pálenic (předsedové), dalších odborníků na degustaci a pěstitelů ovoce.

Složení odborných komisí

Komise č. 1

Komise č.2

 

Komise č. 3

 

 

Komise č. 4

 

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Předseda:

Vladimír Častulík

Ing. Vlastimil Malíček

Věra Bojanovská

Karel Eliáš

Členové :

Členové :

Členové :

Členové :

Doc.Ing.

Vladimír Vráb, CSc.

Ing. Miloš Prášek

Miloš Kolář

Jaromír Plodek

Karel Matoušek

Josef Krča

Ludvík Buk

Ladislav Vlček

Komise č. 1 hodnotila pálenky ze švestek (modré ovoce)             - 16 vzorků
Komise č. 2 hodnotila pálenky z hrušek                                     - 10 vzorků
Komise č. 3 hodnotila pálenky z jablek a meruněk                      - 8+4 vzorky
Komise č. 4 hodnotila pálenky z ostatního ovoce                        - 10 vzorků

Odborné komise hodnotily  v šesti kategoriích:

  1. nejlepší slivovice
  2. nejlepší hruškovice
  3. nejlepší jablkovice
  4. nejlepší meruňkovice
  5. nejlepší vzorek z ostatního ovoce
  6. šampión výstavy - absolutní vítěz

            Z každé kategorie dle písm. a) - e) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě. Z těchto vítězných vzorků všichni členové komise vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

Veřejná výstava pálenek se konala dne 8.dubna 2006 v prostorách jídelny firmy J-Hyb, s.r.o. v Kozlově.

            Organizační výbor tímto děkuje všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci.

            Dále děkujeme Obecnímu úřadu v Kozlově za  poskytnutí výpočetní techniky a místností potřebných k organizační přípravě koštu. Firmě J-Hyb, s.r.o. děkujeme za bezplatné poskytnutí prostor k veřejné výstavě a mediálním partnerům Velkomeziříčsko, Právo, Vysočina, MF Dnes za uveřejnění článků týkajících se Druhého ročníku kozlovského koštu.

Výsledková listina

.                                                        ŠAMPIÓN VÝSTAVY                                                    .

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

poř.

finále

Body finále

29.

hrušky

2005

52

Kozlov

Doc.Ing. Vladimír Vráb, CSc

Kozlov

1

19,08

 

.                                      VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ                              .

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

poř. finále

body finále

40.

švestka

2005

54

neuvedena

Antonín Pacal

Strán.Zhoř

3

18,45

29.

hrušky

2005

52

Kozlov

Doc.Vl.Vráb CSc

Kozlov

1

19,08

21.

jablka

2005

49

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

2

18,50

8.

meruňky

2005

51

Sedlec u Mik.

Ing.Věrek Pavlíček

Valtice

4

17,79

30.

rybízovice

2005

53

Kozlov

Josef Krča ml.

Kozlov

5

17,75

 

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

poř. komis

body komise

.                                                          kategorie SLIVOVICE                                                  .

3.

švestka

2005

52

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

 

 

12.

švestka

2003

53

Lomnička

Bedřich Vejpustek

Kaly

5

17,16

14.

švestka

2005

55

Jabloňov

Věra Bojanovská

Vel.Meziříčí

3

17,33

19.

švestka

2004

54

neuvedena

Pavel Raim

Vel.Meziříčí

 

 

22.

švestka

1995

54

neuvedena

Petr Palas

Kuřim

 

 

23.

švestka

2005

54

Kozlov

Josef Matoušek

Vel.Meziříčí

 

 

25.

švestka

2004

54

neuvedena

Josef Dvořák

Vel.Meziříčí

 

 

33.

švestka

2004

50

Kozlov

Josef Smejkal

Křižanov

 

 

37.

švestka

2004

55

Kozlov

Ondřej Dřímal

Měřín

 

 

39.

švestka

2005

51

Kozlov

Milan Fic

Kozlov

 

 

40.

švestka

2005

54

neuvedena

Antonín Pacal

Strán.Zhoř

1

18,00

41.

švestka

2005

50

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

4

17,34

42.

švestka

2005

54

Kozlov

Petr Švihálek

Martinice

 

 

45.

švestka

1983

52

neuvedena

Jana Buková

Vel.Meziříčí

 

 

46.

švestka

2004

52

Nárameč

Zuzana Moravusová

Brno

2

17,67

47.

švestka

2005

52

Kozlov

Zuzana Moravusová

Brno

 

 

.                                                        kategorie HRUŠKOVICE                                               .

4.

hrušky

2005

50

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

5

15,00

5.

hrušky

2005

52

Kozlov

Jaromír Plodek

Kozlov

4

15,16

6.

hrušky

2005

51

Sedlec u Mik.

Ing.Věrek Pavlíček

Valtice

 

 

20.

hrušky

2003

53

neuvedena

Radovan Škoda

Vel.Meziříčí

 

 

24.

hrušky

2005

52

Kozlov

Josef Krča st.

Kozlov

3

16,66

28.

hrušky

2005

55

Kozlov

Ladislav Balabán

Kozlov

2

16,83

29.

hrušky

2005

52

Kozlov

Doc.Vl.Vráb CSc

Kozlov

1

17,66

36.

hrušky

2002

52

Krásněves

Leoš Dřímal

Měřín

 

 

38.

hrušky

2005

50

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

 

 

48.

hrušky

2005

50

Nárameč

František Jura

Telečkov

 

 

.                                                        kategorie JABLKOVICE                                                .

9.

jablka

1993

55

Skalička

Jaroslav Chocholáč

Kozlov

 

 

10.

jablka

2005

55

Kozlov

Jaroslav Chocholáč

Kozlov

3

15,33

13.

jablka

2005

50

Neuvedena

Vladimír Krytinář

Bystřice n.P.

 

 

15.

jablka

2005

55

Jabloňov

Věra Bojanovská

Vel.Meziříčí

5

15,00

16.

jablka

2004

55

Velká Bíteš

Vladimír Častulík

Velká Bíteš

4

15,16

18.

jablka

2004

53

Kozlov

Jiří Svoboda

Vel.Meziříčí

 

 

21.

jablka

2005

49

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

1

18,16

27.

jablka

2005

51

Kozlov

Jiří Ambrož

HLibochová

2

16,66

 

vzor.číslo

ovoce

ročník

%

pálenice

jméno, příjmení

bydliště

poř. komis

body komise

.                                                      kategorie MERUŇKOVICE                                             .

1.

meruňky

2004

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlast.Malíček

Bystřice n.P.

4

11,66

7.

meruňky

2004

51

Sedlec u Mik.

Ing.Věrek Pavlíček

Valtice

2

16,16

8.

meruňky

2005

51

Sedlec u Mik.

Ing.Věrek Pavlíček

Valtice

1

17,33

43.

meruňky

2001

55

neuvedena

Stanislav Dvořák

Martinice

3

12,00

 

.                                                    kategorie OSTATNÍ OVOCE                                             .

2.

blumovice

2004

50

Bystřice n.P.

Ing.Vlast.Malíček

Bystřice n.P.

5

16,50

11.

vínovice

2004

39

Rakousko

Pavel Wasserbauer

Vel.Meziříčí

 

 

17.

rynglovice

 

 

Velká Bíteš

Martin Častulík

Velká Bíteš

 

 

26.

mandarinka

2005

51

neuvedena

Ivan Bednář

Vel.Meziříčí

 

 

30.

rybízovice

2005

53

Kozlov

Josef Krča ml.

Kozlov

1

18,50

31.

šípkovice

2005

50

Kozlov

Karel Eliáš

Kozlov

4

17,00

32.

jeřabinka

2005

52

Kozlov

Josef Smejkal

Křižanov

3

17,50

34.

černý jeřáb

2005

52

Kozlov

Karel Matoušek

Kozlov

 

 

35.

třešně

2000

50

V.Pavlovice

Frant. Mikulášek

Kozlov

2

17,66

44.

hrušky+jablka

2004

52

neuvedena

Ludvík Buk

Vel.Meziříčí

 

 

 

TOPlist