Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

 

VÝSLEDKY

Bylo vyhlášeno a vyhodnoceno devět kategorií:       a) jablkovice
                                                                                  b) meruňkovice                                                                                                                                        c) černý bez

                                                                                            d) černý jeřáb
                                                                                            e) slivovice
                                                                                            f) hruškovice
                                                                                            g) třešňovice
                                                                                            h) ostatní ovoce
                                                                                            ch) šampión výstavy - absolutní vítěz

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu 14. 4. 2012 od 16 hod. K hodnocení zasedlo 8 komisí v celkovém počtu 24 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí, která byla vytvořena dle Ing. Jána Baloga (vytvořil ji pro vizovický košt). Posuzovalo se podle vzhledu (čistoty), vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Komise byly složeny především z majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic, z členů Unie destilaterů, ale i dalších členů, kteří již v minulosti domácí pálenky vyhodnocovali. Dále byly komise doplněny "nováčky",  kteří byli doporučeni členy komisí z minulých ročníků.

Členové komisí vyhodnotili celkem 160 vzorků od 59 vystavovatelů.           

                 Pálenky pocházely z 21 různých pálenic.

ŠAMPIÓN VÝSTAVY
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
94. slivovice 2011 54 neuvedena Robert Chatrný Kozlov 1 17,55

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ - 1. místa
vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
              finále
94. slivovice 2011 54 neuvedena Robert Chatrný Kozlov 1 18,14
145. blumy 2011 50 Bítovčice Čestmír Hrdlička Bítovčice 2 17,37
22. meruňkovice 2011 52 Slavkov Karel Vejražka Brno 3 17,27
123. třešňovice 2011 53 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 4 16,62
38. černý jeřáb 2011 51 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 5 16,60
99. hruškovice 2011 52 Hlinné Jiří Trávníček Rad.Svratka 6 16,41
19. jablkovice 2008 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 7 16,31
30. černý bez 2011 53 Os.Bítýška Jiří Horký Os.Bitýška 8 15,79

 

vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
Kategorie  JABLKOVICE
01. jablkovice 2009 49,9 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P.    
02. jablkovice 2011 51 Úsobí Arnošt Bříza Habry    
03. jablkovice 2011 53 neuvedena Jan  Klimeš Svařenov    
04. jablkovice 2012 52 Kozlov Antonín Havlát Vel.Meziříčí 4-5 16,00
05. jablko(macer) 2011 49 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice    
06. jablkovice 2010 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 6 15,66
07. jablkovice 2011 52 Lavičky Zdeněk MVDr Šulc Vel.Meziříčí 4-5 16,00
08. jablkovice 2012 52 Lavičky Zahrádkáři Amerika Vel.Meziříčí    
09. jablkovice 2011 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov 8-9 14,66
10. jablkovice 2010 50 Blatná Karel Uhlíř Vel.Meziříčí 10 13,83
11. jablkovice 2009 51 Úsobí Ladislav Drápela Hrbov    
12. jabl(neutr.mošt) 2011 49,6 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P.    
13. jablkovice 2011 52 Kozlov Jiří Ambrož Hor.Libochová    
14. jablkovice 2010 49,6 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P. 7 15,00
15. jablkovice 2011 51 Kozlov Karel Eliáš Kozlov    
16. jablkovice 2011 49,8 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P. 2 16,82
17. jablkovice 2010 51 Mostkovice Lubomír Karafiát st. Prostějov 8-9 14,66
18. jablkovice 2010 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 3 16,66
19. jablkovice 2008 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 1 16,83
20. jablkovice 2009 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
Kategorie  MERUŇKOVICE
21. meruňkovice 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 3 12,00
22. meruňkovice 2011 52 Slavkov Karel Vejražka Brno 1 13,33
23. meruňkovice 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
24. meruňkovice 2011 47 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 4-5 11,67
25. meruňkovice 2011 54 Bystřice n.P. Stanislav Martínek Bystřice n.P. 4-5 11,67
26. meruňkovice 2011 50 Mostkovice Lubomír Karafiát ml. Prostějov 5 11,33
27. meruňkovice 2010 50 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 2 12,33
28. meruňkovice 2011 47 Smrčná Josef Novák Měšín    
Kategorie  ČERNÝ BEZ
29. černý bez 2011 52 Kozlov Radovan Škoda Vel.Meziříčí 2 16,33
30. černý bez 2011 53 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bitýška 1 16,83
31. černý bez 2011 50 Mostkovice Lubomír Karafiát ml. Prostějov 5 15,66
32. černý bez 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
33. černý bez 2011 52 Kozlov Jiří Ambrož H.Libochová 3 16,00
34. černý bez 2011 53 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 4 15,83
35. čer.bez(macer) 2011 45 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice    
36. černý bez 2011 52 Krásněves Libor Doležal Krásněves    
37. černý bez 2011 50 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    

 

vzorek  číslo ovoce rok pálenice jméno příjmení bydliště poř body
finále
Kategorie  ČERNÝ JEŘÁB
38. černý jeřáb 2011 51 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška 1 11,33
39. černý jeřáb 2012 54 Lavičky Evžen Strnad Měřín 4 10,67
40. černý jeřáb 2011 54 Lavičky Evžen Strnad Měřín    
41. černý jeřáb 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
42. černý jeřáb 2011 50 Kozlov Pavel Zeman Olší 2 11,00
43. černýjeřáb 2011 52 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí 3 10,83
Kategorie  SLIVOVICE
44. ..slivovice... 2011 51 Hlinné Jitka Marková Hlinné    
45. slivovice 2011 52 Os.Bítýška Jaroslav Horký Ruda    
46. slivovice 2011 53 Os.Bítýška Jaroslav Dvořáček Křižínkov    
47. slivovice 2011 55 Os.Bítýška Pavel Prokeš Jestřabí 4 15,77
48. slivovice 2011 55 Čížky Jaroslav Dvořáček Křižínkov    
49. slivovice 2010 51 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
50. slivovice 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
51. slivovice 2011 55 Kozlov Ladislav Krevňák Kozlov 8 15,22
52. slivovice 2001 51 Mostkovice Vladimír Boček Mostkovice    
53. slivovice 2011 55 Kozlov Robert Chatrný Kozlov    
54. slivovice 2012 55 Os.Bítýška Vilém Minář Kozlov 5-6 15,66
55. slivovice 2011 52 Krásněves Libor Doležal Krásněves    
56. slivovice 2011 51 Smrčná Josef Novák Měšín    
57. slivovice 2011 50 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí    
58. slivovice 2009 52 neuvedena Jiří Veselý Vel.Meziříčí    
59. slivovice 2010 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
60. slivovice 2012 54 Kozlov Karel Eliáš Kozlov    
61. slivovice 2011 52 neuvedena Jiří Veselý Vel.Meziříčí    
62. slivovice 2002 52 neuvedena Jiří Veselý Vel.Meziříčí    
63. slivovice 2010 54 Úsobí Tomáš Bc. Bříza  Č.Budějovice    
64. slivovice 2012 50 Úsobí Arnošt Bříza Habry    
65. slivovice 2011 50 Smrčná Josef Novák Měšín    
66. slivovice 2010 52 Kozlov Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí    
67. slivovice 2011 55 neuvedena Pavel Fiala Bystřice n.P.    
68. slivovice 2011 51 Kozlov Karel Eliáš Kozlov    
69. slivovice 2010 50 neuvedena Vodáci SQ Prostějov 2 16,50
70. slivovice 2011 52 Hlinné Stanislav Marek Hlinné    
71. slivovice 2009 51 Březolupy Radomír Gajdůšek      
72. slivovice 2012 52 Hlinné Jan  Ing. Buczyk Žďár nad S.    
73. slivovice 2012 52 Kozlov Jan  Ing.Buczyk Žďár nad S.    
74. slivovice 2011 52 Kozlov Jan  Ing. Buczyk Žďár nad S. 3 15,88
75. slivovice 2011 52 neuvedena Jaroslav Súkup Stará Turá    
76. slivovice 2011 52 neuvedena Zdeněk Šoukal Svařenov    
77. slivovice............. 2011 52 Hlinné Jiří Trávníček Rad.Svratka 9 14,33
78. slivovice 2011 52 Hrušky u Bv. Jiří Nejezchleba Brno    
79. slivovice 2011 51 Čížky Ladislav Harvánek Nedvědice    
80. slivovice 2012 54 Jabloňov Václav Hladík Vel.Meziříčí 5-6 15,66
81. slivovice(akát..) 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
82. slivovice 2010 55 Lavičky   Březka Pavlínov    
83. slivovice 2012 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
84. slivovice 2011 52 Lavičky   Krátký Ořechov    
85. slivovice 2009 53 Okříšky Jaromír Pazderník Vladislav    
86. slivovice 2011 52 neuvedena Jan  Klimeš Svařenov    
87. slivovice 2011 54 neuvedena Jan  Klimeš Svařenov    
88. slivovice 2012 55 Lavičky Zahrádkáři Amerika Vel.Meziříčí    
89. slivovice 2012 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
90. slivovice 2011 55 Čížky Aleš Trojan Blízkov    
91. slivovice 2009 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 7 15,44
92. slivovice 2012 55 Lavičky Jindřich Mikyska      
93. slivovice  2011 52 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
94. slivovice 2011 54 neuvedena Robert Chatrný Kozlov 1 17,55
95. slivovice 2011 52 Lavičky Ladislav Drápela Hrbov    
Kategorie  HRUŠKOVICE
96. hruškovice 2011 52 Os.Bítýška Marta Janáčková Os.Bitýška    
97. hruškovice 2011 50 Mostkovice Lubomír Karafiát st. Prostějov 6 15,17
98. hruškovice 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 7 15,00
99. hruškovice 2011 52 Hlinné Jiří Trávníček Rad.Svratka 1 17,50
100. hruškovice 2011 53 Hlinné Ladislav Harvánek st. Nové Město    
101. hruškovice 2011 51 Hlinné Jitka Marková Hlinné 9-11 14,67
102. hruškovice 2011 51 Hlinné Stanislav Marek Hlinné    
103. hruškovice 2012 54 Kozlov Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí    
104. hruškovice 2003 44 neuvedena Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí    
105. hruškovice 2009 53 Kozlov Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí 3 16,67
106. hruškovice 2012 51 Kozlov Jiří Svoboda Vel.Meziříčí 9-11 14,67
107. hruškovice 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 4 15,50
108. hruškovice 2011 51 Mostkovice Vladimír Boček Mostkovice    
109. hruškovice 2011 52 neuvedena Jiří Veselý Vel.Meziříčí    
110. hruškovice 2011 53 Kozlov Martin Minář Rojetín 8 14,83
111. hruškovice 2009 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 2 17,17
112. hruškovice 2010 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 5 15,33
113. hruškovice 2011 50 neuvedena Radovan Škoda Vel.Meziříčí 9-11 14,67
114. hruškovice 2011 52 Os.Bítýška Jiří Horký st. Os.Bitýška    
115. hruškovice 2011 48 Smrčná Josef Novák Měšín    
116. hruškovice 2012 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
117. hruškovice 2011 51 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí    
118. ....hruškovice.... 2011 54 Kozlov Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí    
119. hruškovice 2011 51 Kozlov Karel Eliáš Kozlov    
Kategorie  TŘEŠŇOVICE + VIŠŇOVICE
120. třešňovice 2011 51 Hlinné Stanislav Marek Hlinné 5-6 13,00
121. višňovice 2009 53 Hrušovany Karel Vejražka Brno 4 13,33
122. višňovice 2010 49,8 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P    
123. třešňovice 2011 53 Kozlov Jaroslav Horký Ruda 1 15,00
124. třešňovice 2011 52 neuvedena Jiří Trávníček Rad.Svratka 3 13,50
125. třešňovice 2011 50 Bítovčice Čestmír Hrdlička Bítovčice    
126. třešňovice 2011 49 Kozlov Miloslav Vala Vel.Meziříčí    
127. třešňovice 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov 5-6 13,00
128. třešňovice 2011 52 Kozlov Miroslav Odehnal Vel.Meziříčí    
129. třešňovice 2011 51 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 2 14,33
130. višňovice 2011 49,9 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P.    
Kategorie  OSTATNÍ OVOCE
131. ananas 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
132. ananas 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
133. pivní světlá 2009 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
134. borovička 2011 48 neuvedena Jiří Krist Ratíškovice    
135. režná 2011 52 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška    
136. pivní tmavá 2009 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
137. medovice 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
138. pivní 2011 48 Smrčná Josef Novák Měšín    
139. jeřabinka 2011 49,6 Bystřice n.P. Vlastimil Ing.Malíček Bystřice n.P.    
140. štrůdlovice 2011 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
141. švetky+hrušky 2005 52 neuvedena Jiří Veselý Vel.Meziříčí    
142. malina 2009 50 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
143. kdoule 2011 45 Kácov   Kácovka s.r.o. Kácov    
144. mirabelky 2011 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
145. blumy 2011 50 Bítovčice Čestmír Hrdlička Bítovčice 1 17,16
146. režná 2011 53 Os.Bítýška Jiří Horký ml. Os.Bitýška    
147. malina 2011 50 Kozlov Jiří Horký st. Os.Bitýška 2 16,41
148. černý rybíz 2010 51 Kozlov Karel Eliáš Kozlov 4 15,50
149. mirab.+meruň. 2011 50 neuvedena Zdeněk Šťáva Výšovice    
150. zahrad.směs 2011 51 Kozlov Tomáš Bc. Bříza Č.Budějovice    
151. ananas 2011 51 Kozlov Jaromír Plodek Kozlov    
152. broskev 2011 51 Mostkovice Vladimír Boček Mostkovice    
153. vínovice(sud) 2011 55 Rumunsko Carol Jac Křemže    
154. ryngle 2010 51 Úsobí Ladislav Drápela Hrbov    
155. ryngle 2011 50 neuvedena Vladimír Boček Mostkovice    
156. vínovice 2011 55 Rumunsko Carol Jac Křemže    
157 broskev 2011 52 Lavičky Jiří Skryja Lavičky    
158 broskev 2011 52 Hrušovany Karel Vejražka Brno 5 14,83
159 vínovice..(dub) 2010 45 Lavičky Jiří Skryja Lavičky 3 15,66
160 ryngle 2011 52 neuvedena Miroslav Holešínský Křenovice 6 14,50

 

Přehled vyhodnocovacích komisí
Komise č. 1
ostatní ovoce
20 vzorků
předseda Stanislav Marek
1.člen Aleš Svoboda
2.člen Karel Eliáš
Komise č. 2
- jablka
20 vzorků
předseda Jiří Skryja
1.člen Jiří Krča
2.člen Jiří Ambrož
Komise č. 3
- černý bez a ostatní ovoce
9 + 10 vzorků
předseda Jiří Horký starší
1.člen Lucie Hladíková
2.člen Miloslav Vala
Komise č. 4
- třešně, meruňky a čer.jeřáb
8 + 11 +6 vzorků 
předseda Jitka Marková
1.člen Zdeněk Haller
2.člen Jan Košík
Komise č. 5
- švestky
17 vzorků
předseda Jiří Horký mladší
1.člen Květa Štěpánková
2.člen Josef Rajm
Komise č. 6
- švestky
17 vzorků
předseda Ing. Antonín Havlát
1.člen Mgr. Leoš Havlát
2.člen Jaroslav Súkup
Komise č. 7
- švestky
18 vzorků
předseda Ludvík Buk
1.člen Ing.Jan Buczyk
2.člen Miloš Minařík
Komise č. 8
- hrušky
24 vzorků
předseda Radovan Škoda
1.člen Robert Chatrný
2.člen Mgr.Bohdana Břízová, Ph.D.

Komise č. 1 vybrala ze vzorků č. 131 až 150 tři nejlepší pálenky v kategorii ostatní ovoce,  rovněž tak komise č. 3 ze vzorků č.151 až 160. Těchto 6 vzorků postupovalo do semifinále, ve kterém o jejich pořadí rozhodly obě zmíněné komise.                                                                                                                                                                                                     Komise č. 5 vybrala ze vzorků č. 61 až 77 tři nejlepší pálenky v kategorii slivovice,  rovněž tak komise č. 6 ze vzorků č.44 až 60 a komise č. 7 ze vzorků č. 78 až 95. Těchto 9 vzorků postupovalo do semifinále, ve kterém o jejich pořadí rozhodly zmíněné tři komise.

Z každé vyhlášené kategorie postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě (vítěz kategorie).

Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

 

 

Přehled pálenic,
ve kterých byly páleny
vítězné destiláty
(počet umístění)

1. místo

2. místo

3. místo

2x Osová Bitýška

5x Kozlov

4x Kozlov

1x Kozlov

2x Kácov

2x Lavičky

1x Slavkov

1x Mostkovice

1x Sagras Bystřice n.P.

1x Hlinné

 

1x neuvedena

1x Bítovčice

 

 

1x Kácov

 

 

1x neuvedena

   

 

 

TOPlist