Založit webové stránky nebo eShop

Výsledková listina

 Výsledková listina 2009

Průběh a výsledky hodnocení:

Hodnocení ovocných destilátů proběhlo v sobotu 18.4.2009 od 14 hod. K hodnocení zasedlo 6 komisí v celkovém počtu 18 členů. Tito členové hodnotili pálenky 20-ti bodovou stupnicí, která byla vytvořena dle Ing.Jána Baloga (vytvořil ji pro vizovický košt). Posuzovalo se podle vzhledu (čistoty), vůně, chuti, jemnosti a perzistence (délka chuťového vjemu). Komise byly složeny především z majitelů a provozovatelů pěstitelských pálenic, ale i dalších členů, kteří již v minulosti domácí pálenky vyhodnocovali. Dále byly komise doplněny "nováčky",  kteří byli doporučeni členy komisí z minulých ročníků.
Členové komisí vyhodnotili celkem 111 vzorků od 62 vystavovatelů.
Pálenky pocházely z 18ti různých pálenic.

 

Složení hodnotících komisí

 

komise

předseda

1. člen

2.člen

 

1.

Radovan Škoda

Aleš Svoboda

Vlastimil Havlát

 

2.

Stanislav Marek

Zdeněk Haller

Zdeněk Malík

 

3.

Doc.Ing.Vladimír Vráb,CSc

Stanislav Caha

Josef Krča

 

4.

Antonín Havlát

Ludvík Buk

Ing. Jan Buczyk

 

5.

Martin Častulík

Luboš Vaněk

Vlastimil Pokorný

 

6.

Jiří Skryja

Václav Ďásek

Libor Smejkal

 

Komise 1 hodnotila pálenky ze švestek                  - 21 vzorků
Komise 2 hodnotila pálenky ze švestek
                 - 21 vzorků
Komise 3 hodnotila pálenky z jablek a meruněk
    - 14 + 5 vzorků
Komise 4 hodnotila pálenky z jablek a třešní
          - 14 vzorků
Komise 6 hodnotila pálenky z hrušek a rynglí
         - 9 + 7 vzorků

 
 
 
 
 
 

Odborné komise hodnotily  v osmi kategoriích:
        a)    nejllepší jablkovice
        b)    nejlepší slivovice
        c)    nejlepší hruškovice
        d)    nejlepší třešňovice
        e)    nejlepší meruňkovice
         f)    nejlepší vzorek z ostatního ovoce
        g)    nejlepší rynglovice
        h)    šampión výstavy - absolutní vítěz

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komise 1 vybrala ze vzorků č. 27 – 47 tři nejlepší slivovice, rovněž tak komise č.2 ze vzorků č. 48 - 68. Těchto šest vzorků slivovic postupovalo do semifinále v kategorii slivovice. Komise 3 vybrala ze vzorků č. 1 – 13 tři nejlepší jablkovice, rovněž tak komise č.4 ze vzorků č. 14 – 26  a 85. Těchto šest vzorků jablkovic postupovalo do semifinále v kategorii jablkovice. Z každé kategorie dle písm. a) až g) postupoval do finále vzorek umístěný na prvním místě.        Z těchto vítězných vzorků všichni členové komisí vybrali absolutního vítěze – šampióna výstavy.

 

Děkujeme všem členům komisí za objektivní hodnocení a zodpovědný přístup k této náročné práci.

 

Dále děkujeme Obecnímu úřadu v Kozlově za poskytnutí finančního příspěvku. Panu Rybníčkovi děkujeme za poskytnutí prostor k realizaci koštu a mediálním partnerům Velkomeziříčsko a Český rozhlas Region za propagaci Kozlovského koštu pálenek. Dík patří také vystavovatelům za dodané vzorky pálenek a muzikantům za příjemnou zábavu.

 

VÝSLEDKY

 

ŠAMPIÓN VÝSTAVY

 
 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

90.

meruňka

2008

51

neuvedena

Stanislav

Martínek

Bystřice n.P.

1

18,25

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGIRIÍ - 1. místa

 
 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

finále

 

90.

meruňka

2008

51

neuvedena

Stanislav

Martínek

Bystřice n.P.

1

18,25

 

43.

švestka

2008

50

Pacov

Pavel

Vaněk

Pacov

2

17,89

 

84.

třešně

2008

53

neuvedena

Draha

Pavlíková

Vel.Meziříčí

3

17,72

 

98.

černý bez

2007

50

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

4

17,39

 

11.

jablko

2009

53

Prostějov

Lubomír

Karafiát

Prostějov

5

17,22

 

72.

hruška

2008

50

Prostějov

Lubomír

Karafiát

Prostějov

6

16,78

 

106.

ryngle

2008

50

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Luka nad J.

7

16,47

 

JEDNOTLIVÉ KATEGIRIE

 

vzor  číslo

ovoce

rok

%

pálenice

jméno

příjmení

bydliště

poř

body

 

komise

 

Kategorie  JABLKOVICE

 

1.

jablko

2008

53

Kozlov

Jaroslav

Ambrož

Kozlov

 

 

 

2.

jablko

2007

48,9

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

3.

jablko

2009

48,6

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

2

17,06

 

4.

jablko

2008

50

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Luka nad J.

 

 

 

5.

jablko

2008

52

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

 

6.

jablko

2008

53

Lavičky

Jaroslav

Skryja

Lavičky

 

 

 

7.

jablko

2/2009

51

Úsobí

Arnošt

Bříza

Habry

 

 

 

8.

jablko

2/2009

51

Úsobí

Tomáš

Bříza

Č.Budějovice

3

16,90

 

9.

jablko

2008

50

Pacov

Pavel

Vaněk

Pacov

 

 

 

10.

jablko

2008

51

Kozlov

Josef

Krča ml.

Křižanov

 

 

 

11.

jablko

2009

53

Prostějov

Lubomír

Karafiát

Prostějov

1

17,25

 

12.

jablko

2008

50

neuvedena

Karel

Daniel

Ostrov n.Osl.

 

 

 

13.

jablko

2008

52

Kozlov

Milan

Bartušek

Kozlov

 

 

 

14.

jablko

2008

52

Kozlov

Ondřej

Vařeka

H.Libochová

 

 

 

15.

jablko

2008

52

Čížky

Ladislav

Harvánek

Nedvědice

 

 

 

16.

jablko

2008

52

Vel.Bíteš

Petr

Švihálek

Martinice

 

 

 

17.

jablko

2009

50

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

6

15,00

 

18.

jablko

2008

55

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

19.

jablko

2008

53

Kozlov

Daniel

Zeman

Olší n.Osl.

 

 

 

20.

jablko

2008

54

Lavičky

Jindřich

Nikyska

Lavičky

 

 

 

21.

jablko

2009

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

4

16,15

 

22.

jablko

2008

52

Kozlov

Jiří

Svoboda

Vel.Meziříčí

 

 

 

23.

jablko

3/2009

51

Úsobí

Tomáš

Bříza

Č.Budějovice

5

15,66

 

24.

jablko

1/2009

51

Úsobí

Arnošt

Bříza

Habry

 

 

 

25.

jablko

2008

48

Smrčna

Josef

Novák

Měřín

1/2 roku v sudu

 

26.

jablko

2008

53

neuvedena

Josef

Šidlo

Dlouhé

 

 

 

85.

jablko

2008

51

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

 

 

 

Kategorie  SLIVOVICE

 

27.

švestky

2008

51

Kozlov

Radovan

Škoda

Vel.Meziříčí

4-5

15,92

 

28.

švestky

2008

49,3

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

29.

švestky

2009

53

Kozlov

Jaroslav

Ambrož

Kozlov

 

 

 

30.

švestky

2009

51

Kozlov

Jan

Buczyk

Žďár n.S.

 

 

 

31.

švestky

2008

50

Vel.Bíteš

Martin

Častulík

Vel.Bíteš

 

 

 

32.

švestky

2/2009

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

4-5

15,92

 

33.

švestky

2008

52

Hlinné

Josef

Večeřa

Strážek

 

 

 

34.

švestky

2008

54

neuvedena

František

Smolík

Věchnov

 

 

 

35.

švestky

2008

51

Lavičky

Jiří

Skryja

Lavičky

 

 

 

36.

švestky

2008

54

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

 

 

 

37.

švestky

2008

50

Kozlov

František

Jura

N.Telečkov

 

 

 

38.

švestky

2009

53

Kozlov

Jiří

Svoboda

V.Meziříčí

 

 

 

39.

švestky

2008

53

Kozlov

František

Mikulášek

Kozlov

 

 

 

40.

švestky

2008

53

Kozlov

Karel

Pelánek

Kozlov

 

 

 

41.

švestky

2008

54

Vel.Bíteš

Petr

Švihálek

Martinice

 

 

 

42.

švestky

2009

55

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

 

 

 

43.

švestky

2008

50

Pacov

Pavel

Vaněk

Pacov

1

17,09

 

44.

švestky

2008

52

Kozlov

Milan

Fic

Kozlov

 

 

 

45.

švestky

2008

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

46.

švestky

2009

55

Čížky

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

47.

švestky

2008

52

Kozlov

Zuzana

Moravusová

Brno

 

 

 

48.

švestky

2008

51

Smrčna

Pavel

Kotan

Světlá n.S.

 

 

 

49.

švestky

2008

54

Skalička

Jaroslav

Chocholáč

Kozlov

 

 

 

50.

švestky

2008

52

Prostějov

Vodáci

Samiqalitní

Prostějov

 

 

 

51.

švestky

2007

52

Kozlov

Josef

Krča st.

Kozlov

 

 

 

52.

švestky

2009

54

Jabloňov

Václav

Hladík

Vel.Meziříčí

 

 

 

53.

švestky

2005

54

Jestřabí

Ludvík

Střecha

D.Radslavice

 

 

 

54.

švestky

2009

54

Kozlov

Jiří

Běhal

Kozlov

 

 

 

55.

švestky

2008

55

Kozlov

Robert

Chatrný

Kozlov

3

16,92

 

56.

švestky

2008

50

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

2

17,08

 

57.

švestky

2007

53

Kozlov

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

58.

švestky

2008

54

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

59.

švestky

2008

52

Kozlov

Ladislav

Krevňák

Kozlov

 

 

 

60.

švestky

2008

52

Lavičky

Jaroslav

Skryja

Lavičky

6

15,09

 

61.

švestky

2006

52

Kozlov

Zuzana

Moravusová

Brno

 

 

 

62.

švestky

2008

50

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Luka n.J.

 

 

 

63.

švestky

2008

51

Kozlov

Jiří

Jeřábek

Sviny

 

 

 

64.

švestky

2008

54

neuvedena

Jiří

Trávníček

Rad.Svratka

 

 

 

65.

švestky

3/2009

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

66.

švestky

1/2009

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

67.

švestky

2008

51

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

 

 

 

68.

švestky

2008

52

neuvedena

Vlastimil

Havlát

Křižanov

 

 

 

Kategorie  HRUŠKOVICE

 

69.

hruška

2008

52

Kozlov

Milan

Bartušek

Kozlov

 

 

 

70.

hruška

2007

53

Kozlov

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

71.

hruška

2008

52

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

2

17,50

 

72.

hruška

2008

50

Prostějov

Lubomír

Karafiát

Prostějov

1

18,17

 

73.

hruška

2007

53

Kozlov

Zuzana

Moravusová

Brno

 

 

 

74.

hruška

2008

51

Kozlov

Radovan

Škoda

V.Meziříčí

 

 

 

75.

hruška

2008

51

Kozlov

Michal

Jeřábek

Sviny

3

17,17

 

76.

hruška

2008

53

Kozlov

Jaroslav

Holub

Kozlov

4

15,83

 

77.

hruška

2008

52

Hlinné

Stanislav

Marek

Hlinné

5

15,33

 

Kategorie  TŘEŠŇOVICE

 

78.

třešně

2008

52

Vel.Bíteš

Stanislav

Dvořák

Martinice

2

14,33

 

79.

třešně

2007

51

Kozlov

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

3

13,33

 

80.

třešně

2008

51

Kozlov

Radovan

Škoda

V.Meziříčí

 

 

 

81.

třešně

2007

52

neuvedena

Libor

Babák

Rohozec

 

 

 

82.

třešně

2008

51

Kozlov

Jiří

Jeřábek

Sviny

 

 

 

83.

třešně

2007

52

Vel.Pavlovice

Miroslav

Svoboda

Vel.Pavlovice

 

 

 

84.

třešně

2008

53

neuvedena

Draha

Pavlíková

V.Meziříčí

1

18,30

 

Kategorie  MERUŇKOVICE

 

86.

meruňka

2008

50

Hrušky u Bř.

Jiří

Nejezchleba

Brno

3

16,16

 

87.

meruňka

2008

50

Vel.Bíteš

Martin

Častulík

Vel.Bíteš

 

 

 

88.

meruňka

2006

50

Brno

Miroslav

Zoubek

Kozlov

2

17,00

 

89.

meruňka

2007

51

Hrušovany u B.

Zuzana

Moravusová

Brno

 

 

 

90.

meruňka

2008

51

neuvedena

Stanislav

Martínek

Bystřice n.P.

1

17,16

 

Kategorie  OSTATNÍ OVOCE

 

91.

černý jeřáb

2008

52

Lavičky

Václav

Cejnek

Lavičky

 

 

 

92.

černý jeřáb

2008

55

Kozlov

Pavel

Zeman

Olší n.Osl.

5-7

16,00

 

93.

vínovice

2009

52

Kozlov

Karel

Eliáš

Kozlov

4

17,00

 

94.

vínovice

2008

49

neuvedena

Pavel

Fiala

Bystřice n.P.

 

 

 

95.

mirabelka

2008

51

Prostějov

Vodáci

Samiqalitní

Prostějov

5-7

16,00

 

96.

mirabelka

2009

52

Kozlov

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

97.

černý bez

2008

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

2

18,00

 

98.

černý bez

2007

50

Kozlov

Jiří

Ambrož

H.Libochová

1

18,50

 

99.

černý jeřáb

2008

51

Kozlov

Michal

Jeřábek

Sviny

 

 

 

100.

višně

2008

49,1

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

101.

malinovice

2007

52

Kozlov

Vladimír

Vráb,doc.Ing.

Brno

3

17,10

 

102.

třešně/rybíz

2008

50

Kozlov

Stanislav

Smejkal

Křižanov

 

 

 

103.

pomeranč

2009

54

neuvedena

Miroslav

Odehnal

V.Meziříčí

 

 

 

104.

jalovcová

2008

54

neuvedena

Jiří

Trávníček

Rad.Svratka

5-7

16,00

 

Kategorie  RYNGLOVICE

 

105.

ryngle

2008

49,6

Bystřice n.P.

Vlastimil

Ing.Malíček

Bystřice n.P.

 

 

 

106.

ryngle

2008

50

Bítovčice

Čestmír

Hrdlička

Luka n.J.

1

16,33

 

107.

ryngle

2008

50

Vel.Bíteš

Martin

Častulík

Vel.Bíteš

2

16,00

 

108.

ryngle

2008

52

Kozlov

Jaromír

Plodek

Kozlov

 

 

 

109.

ryngle

2007

51

Kozlov

Ladislav

Balabán

Kozlov

3

15,00

 

110.

ryngle

2008

50

Kozlov

Michal

Jeřábek

Sviny

 

 

 

111.

ryngle

2008

50

Kozlov

Jiří

Jeřábek

Sviny

 

 

 

 

TOPlist